7,65 (20 ocen i 8 opinii) Zobacz oceny
10
2
9
0
8
9
7
7
6
2
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788310130785
liczba stron
248
kategoria
historie biblijne
język
polski
dodała
Ag2S

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna jest Biblia dla chrześcijan. Jednak w naszym kręgu kulturowym ten zbiór ksiąg Starego i Nowego Testamentu to dzieło pełne znaczeń nie tylko dla ludzi wierzących. Literatura, teatr, film i sztuki plastyczne wciąż czerpią z niego tak obficie, że bez jego znajomości olbrzymia część dorobku kultury pozostanie niezrozumiała. Co więcej, niejasne będą liczne...

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna jest Biblia dla chrześcijan. Jednak w naszym kręgu kulturowym ten zbiór ksiąg Starego i Nowego Testamentu to dzieło pełne znaczeń nie tylko dla ludzi wierzących. Literatura, teatr, film i sztuki plastyczne wciąż czerpią z niego tak obficie, że bez jego znajomości olbrzymia część dorobku kultury pozostanie niezrozumiała. Co więcej, niejasne będą liczne frazeologizmy, jak choćby: miłosierny samarytanin, syn marnotrawny, plagi egipskie czy… krzyż pański. Nawet same imiona postaci biblijnych – Hiob, Jonasz, Judasz i inne – są przecież dla nas, Europejczyków, symbolami. Dlatego, bez względu na światopogląd, warto zapoznać dzieci z treścią Biblii.
Utwory do tego zbioru napisało ośmioro wyjątkowych polskich pisarzy. Każdy autor spogląda na sprawy przedstawione w Starym i Nowym Testamencie w sposób indywidualny. Każdy przybliża młodemu czytelnikowi jeden lub kilka wątków, zgodnie z własną wrażliwością i wyczuciem. Dzięki temu powstała książka różnorodna stylistycznie (jak sama Biblia przecież), pełna świeżych pomysłów.
Wzbogacają ją piękne i nowoczesne ilustracje Anny Gensler.

 

źródło opisu: http://nk.com.pl/opowiesci-biblijne/2292/ksiazka.html#.VuFvIPlX_IU

źródło okładki: http://nk.com.pl/opowiesci-biblijne/2292/ksiazka.html#.VuFvIPlX_IU

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
    Obecnie jeszcze nie ma dyskusji powiązanych z tą książką.
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (8)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 403
julia-orzech | 2016-07-28
Przeczytana: czerwiec 2016

Długo zastanawiałam się zanim sięgnęłam po Opowieści Biblijne wznowione ostatnio przez NK. Po dosyć traumatycznych przeżyciach z tego typu książeczkami w dzieciństwie, chciałam znaleźć takie opracowanie, aby syn nie miał powtórki z mojej wątpliwej rozrywki.

Chyba wszyscy urodzeni w latach osiemdziesiątych otrzymali w prezencie komunijnym Biblię w obrazkach dla najmłodszych. Ja dostałam i niestety z ciekawością małego mola od razu zaczęłam czytać. A muszę jeszcze dodać, że do pierwszej komunii przystąpiłam w wieku siedmiu lat. Pamiętam swój strach, przerażenie i setki pytań, które pojawiły się w mojej głowi po lekturze. Oczywiście mama próbowała powstrzymać moją rozbuchaną już wtedy wyobraźnię i łagodzić sytuację tłumacząc swoimi słowami, to, co tak kiepsko zostało ujęte w książce. No nie polecam takich doświadczeń, szczególnie, że jak widać zostają w głowie na długo.

Tymek zaczął od jakiegoś czasu zadawać coraz więcej pytań. Chce wiedzieć skąd się wziął na ziemi pierwszy...

książek: 1219
madziusia | 2016-06-27
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Opowieści zgromadzone na kartach Biblii są w naszej kulturze powszechnie znane. Wybrane motywy niejednokrotnie stanowią inspirację dla trudniących się różnymi gatunkami sztuki artystów, m.in. malarzy, kompozytorów, reżyserów filmowych i teatralnych, czy pisarzy. Wcześniej czy później z historiami biblijnymi spotykają się też dzieci, dla których pewne kwestie początkowo wydają się zawiłe i niezrozumiałe. W lepszym zrozumieniu Biblii pomagają najmłodszym specjalnie opracowane dla nich materiały. Dziś chciałabym przedstawić Wam najnowszą propozycję od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

"Opowieści biblijne" to zbiór kilkunastu tekstów przygotowanych przez dobrze znanych na rynku wydawniczym pisarzy. Są wśród nich Grzegorz Gortat, Grzegorz Kasdepke, Maria Ewa Letki, Jarosław Mikołajewski, Joanna Papuzińska, Eliza Piotrowska, Wojciech Widłak i Marcin Wroński. Ilustracje do książki wykonała Anna Gensler.

Przedstawione na kolejnych stronach teksty przybliżają młodemu czytelnikowi najbardziej...

książek: 1542

Z reguły nie jest łatwo rozmawiać z dzieckiem na temat religii. Często uważamy, że nasze pociechy są jeszcze zbyt małe aby poznawać dzieje biblijne. Tłumaczymy sobie, że mają jeszcze czas, więc po co zaprzątać im głowę tak poważnymi zagadnieniami. Warto jednak powoli wprowadzać dzieci w świat religii, zwłaszcza gdy chcemy wychować je w wierze chrześcijańskiej.

Na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej książek religijnych dla dzieci. Jak zatem wybrać tę odpowiednią? Taką, aby pomogła nam skutecznie wytłumaczyć dzieciom czym jest wiara i Bóg. Taką która nie zanudzi, a zaciekawi i sprawi, że nasze pociechy same będą chciały dowiedzieć się czegoś więcej. Idealną propozycją są „Opowieści biblijne” Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Jest to zbiór kilkunastu opowieści z których każda opowiada o czymś innym. Znajdziemy tu chociażby opis powstania świata, historię o Adamie i Ewie, Hiobie, potopie, Kainie i Ablu, wieży Babel, Mojżeszu lub Janie Chrzcicielu. Nie brakuje tu również tak ważnych...

książek: 440
Iwona_C_ | 2016-05-03
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: kwiecień 2016

Są tematy, o których trudno nam rozmawiać z dziećmi. Jednym z nich jest religia. Często uważamy, że dzieci są za małe, żeby rozmawiać z nimi o tak poważnych sprawach albo sami nie wiemy dokładnie jak im wytłumaczyć wszystkie kwestie, boimy się ich pytań. A jest to bardzo ważne, żeby odpowiednio przedstawić maluchowi kwestie związane z religią, nie tylko tą, którą wyznajemy. W końcu później w literaturze i sztuce, o której dziecko będzie się wiele uczyło, znajdziemy odniesienia do różnych religii świata. Opowieści biblijne to praca zbiorowa przygotowana przez polskich autorów, którzy z wielkim wyczuciem przedstawiają najważniejsze historie dla chrześcijan – opowieści ze Starego i Nowego Testamentu.
Opowieści biblijne to nic innego jak zbiór opowiadań przygotowanych w oparciu o fragmenty Biblii. Autorzy tacy jak: Grzegorz Kaspendke, Marcin Wroński czy Joanna Papuzińska opracowali najważniejsze teksty ze Starego Testamentu (m.in. stworzenie świata, wygnanie Adama i Ewy z raju,...

książek: 271
bibi | 2016-04-25
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: kwiecień 2016

Mam przed sobą wydanie opowiadań, napisanych przez różnych autorów. Różnorodne stylistycznie, o mniej lub badziej plastycznym języku, sposobie narracji, umiejętności opisywania i przekładania znanych fragmentów biblijnych na własne rozumowanie, dopowiadanie literackie. Szczerze mówiąc jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tymi narracjami, wyjaśnieniami tego, co niezrozumiałe w warstwie językowej, dopowiadanymi historiami, przekładaniem niejasnych słów na współczesny dziecku język. Do tego superowe ilustracje.

książek: 87
Dominika | 2016-04-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam

Porozmawiajmy o Starym i Nowym Testamencie - "Opowieści biblijne"
Dla ludzi wierzących Biblia, czyli Pismo Święte jest najważniejszą księgą, fundamentem życia religijnego, zbiorem zasad moralnych i źródłem wiedzy o życiu Jezusa Chrystusa. Księgi Starego i Nowego Testamentu stały się również inspiracją dla artystów, a motywy biblijne możemy odnaleźć w literaturze, malarstwie, filmie i sztuce. Ich znajomość jest niezwykle ważna, dlatego warto zapoznać się z tymi najpopularniejszymi, czyli symbolami i frazeologizmami, ale również z postaciami biblijnymi, by w pełni korzystać z dorobku kultury. Interpretacja Pisma Świętego nie jest łatwym zajęciem, wymaga ogromnego skupienia i umiejętności czytania między wierszami, bo zwykle tam znajduje się klucz do zrozumienia tekstu. A jak o Biblii rozmawiać z dziećmi? Doskonałym rozwiązaniem mogą być "Opowieści biblijne", które w dość nietypowy, ale niezwykle trafny i lekki sposób przybliżą Stary i Nowy Testament.
Wyobrażacie sobie Boga jako...

książek: 2109
AnnaSikorska | 2016-04-22
Na półkach: Przeczytane

Wydawnictwo Nasza Księgarnia przygotowało książkę niezwykłą. Jej niezwykłość polega na skierowaniu do ludzi chcących wprowadzać dzieci w świat wiary chrześcijańskiej i oparciu o „Pismo Święte” oraz na opowiedzeniu najważniejszych historii przez znanych pisarzy: Grzegorza Gortata, Grzegorza Kasdepke, Marię Ewę Letki,. Jarosława Mikołajewskiego, Joannę Papuzińską, Elizę Piotrowską, Wojciecha Widłaka, Marcina Wrońskiego oraz wzbogaconą prostymi, niemal dziecięcymi ilustracjami Anny Gensler, przyciągającymi odmiennością, mieszanymi stylami, prostotą i wkomponowaniem w tekst.
Tradycyjnie całość podzielono na „Stary” i „Nowy Testament”. Mali czytelnicy w „Opowieściach Biblijnych” znajdą opisy stworzenia świata, historię o Adamie i Ewie oraz ich grzechu, Kainie i Ablu, potopie, Wieży Babel, Abrahamie, śnie Jakuba, Józie i jego braciach, Mojżeszu, Jozuem, Salomonie, Dawidzie i Goliacie, Samsonie, Hiobie, Danielu, Jonaszu, Janie Chrzcicielu, narodzinach Jezusa, powołaniu apostołów,...

książek: 246
oisaj | 2014-05-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam

Kiedy zaczniecie czytać wyda się wam pewnie, że tytuł jest nieco na wyrost, ale to nieprawda. Nietypowo dlatego, bo przecież w Polsce teraz nie wypada przyznawać się do czytania tytułów katolickich. Czytasz takie rzeczy to często jesteś automatycznie przypisywany do grupy moherowej ;)

My przeczytaliśmy i się podobało, zwłaszcza cześć pierwsza. Książka podzielona jest zgodnie z zasadami sztuki, czyli najpierw Stary, a potem Nowy Testament. Opowiedzenia historii biblijnych podjęło się wielu pisarzy, ale nam najbardziej do gustu przypadł Marcin Wroński (tak, ten Wroński od komisarza Maciejewskiego) i Grzegorz Kasdepke. Każdy z autorów zaproponował dzieciom swoją wersję historii biblijnej. Niektórzy zdecydowali się nie zmieniać ani odrobinę realiów a tylko opowiedzieli te same historie innym językiem, charakterystycznym dla własnej twórczości i zrozumiałym dla dzieci. Tak właśnie zrobił między innymi Wroński, któremu przypadło w udziale opowiedzenie o stworzeniu świata i o rajskim...

Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Cytaty z książki
Inne książki autora
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd