12 ważnych opowieści

Anna OnichimowskaPaweł Beręsewicz Wydawnictwo: Papilon Seria: 12 literatura dziecięca
Papilon
literatura dziecięca
2014-01-01

Dostałam ją na zakończenie 3 klasy i mam z nią bardzo dobre wspomnienia :) Opowiadania ciekawe, śmieszne, z morałem. Choć, teraz jest starsza to i tak czasami niektóre rozdziały sobie czytam :)

Bajki dla dzieci z morałem. Uczy ta książka bardzo dużo. Polecam.

Bardzo obrazowo przedstawione jedne z najważniejszych wartości. Do czytania nie tylko na raz. Polecamy z 6-cio latką.

Śmieszna i ucząca książka. Chcesz mieć psa, masz młodsze rodzeństwo, boisz się ciemności? Przeczytaj, a dowiesz się, że nie tylko ty masz takie problemy. Polecam dzieciom, dorosłym i... zwierzętom:)
Zabawne historie tylko dla Was!

POLECAM, SZARLOTKA!

Dwanaście opowiadań, a każde napisane przez innego autora. Wszystkie o sprawach, jakie dotyczą większości z nas. Czytamy więc o odpowiedzialności, szczęściu, sprawiedliwości czy uczciwości. Przykłady bohaterów z założenia miały być bliskie czytelnikowi. Dlatego te ważne sprawy i wydarzenia mają miejsce w rodzinach z dziećmi.

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Opowieść o...

Nierówne opowiadania, ale niektóre naprawdę przyjemne.

Idelana pozycja dla dzieci i dorosłych. Książka jest zbiorem opowiadań o istotnych dla dzieci sprawach, jak odpowiedzialność, miłość rodziców do dziecka, przyjaźń, odwaga... Opowiadania są opisane prostym, plastycznym językiem. Sugestywne opisy i barwna fabuła sprawiają, że mimo poruszania ważnych i poważnych tematów, dziecko będzie dobrze sie bawiło przy lekturze.
Moim...

Świetna, ważna książka z pomysłem. Mimo ważnego przesłania są tu zabawne ilustracje. Opowiadania - cudowne, świetni autorzy. W czytaniu tki jednak jeden haczyk - dzieci muszą to czytać z rodzicami. Inaczej nic nie wyjdzie - sami zobaczcie.

Szczęście, samodyscyplina, uczciwość, odpowiedzialność, piękno, sprawiedliwość, przyjaźń, miłość, odwaga, dobroć, szacunek, mądrość - wartości, o których należy rozmawiać z dziećmi. Nie jest to najłatwiejsze zadanie, dlatego polscy autorzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom, przedstawiają...

Rekomendacją dla tego auiobooka niech będą słowa mojej córci " Mamusiu to najwspanialsze bajki jakie słyszałam!"

• Dla dzieci
  • 2014