Czarodziej i latające miasto

Tłumaczenie: Jerzy Marcinkowski
Cykl: Świat Bazila (tom 8)
Wydawnictwo: ISA
The Wizard and the Floating City
czarodzieje, nekromanci, magia, przygoda
alex2586

Osadzona w innej krainie tego samego, mitycznego świata, co cykl o Bazilu Złamanym Ogonie fantastyczna saga czarów i miecza olśni fanów Christophera Rowleya. Książę Evander z trudem uszedł z życiem przed zdrajcami uzurpującymi sobie prawo do jego tronu. Po przebyciu morza zaangażował się w epickie zmagania dobra ze złem, które zadecydują o przyszłości imperium. Legendarne miasto Monjon,...

Książę Evander z trudem uszedł z życiem przed zdrajcami uzurpującymi sobie prawo do jego tronu. Po przebyciu morza zaangażował się w epickie zmagania dobra ze złem, które zadecydują o przyszłości imperium. Legendarne miasto Monjon, unoszone mocą Błogosławionego Thymnala, musi przeciwstawić się żądaniom pradawnego, złego czarodzieja lub ponieść srogie konsekwencje.

W murach cudownego miasta na szlachetnego Evandera czekają liczne wyzwania, w tym przepiękna Serena, Księżniczka Krainy. Zdecydowani pokonać okoliczności zagrażające ich wspólnej przyszłości, młodzi kochankowie stawiają czoła podstępnym czarownicom, fantastycznym stworom, rzezimieszkom i nekromantom tylko po to, by za pomocą magii przenieść się na spustoszony wojną świat, rządzony przez istotę bardziej złą i mroczną, niż mogliby sobie wyobrazić.

drago_mira | 2016-04-25
Przeczytana: 09 maja 2003