Królowa Pajęczych Otchłani

Wydawnictwo: ISA

Justicar, bezlitosny tropiciel z zagmatwaną przeszłością, poświęcił życie obronie słabych i karaniu winnych. Jednak jego przeszłość właśnie go dogania. Lolth, demoniczna królowa pająków, szuka zemsty. Nie zapomniała o porażce z rąk tropiciela. Przed zabiciem Justicara i jego towarzyszy nic nie powstrzyma ani jej, ani hord potworów i demonów.

Uhhh.... czy ktoś właśnie spisał jeden z początkowych odcinków "Critical Role"*? Mam dziwne wrażenie, że tak właśnie było. Choć... nie. To było WZOROWANIE SIĘ na Critical Role. Bardzo mocno, ale jednak. Co mnie osobiście bardzo boli. Bo zamiast dobrej, lekkiej książki dostałam raczej kiepską sesję RPG... ale od początki.

Świat Greyhawk znam bardzo słabo. Przyznaję się bez bicia, że to nie jest ta część olbrzymiego świata FR, do której pałam jakąś absolutną miłością, o znajomości tym bardziej nie mówię. Bo takowej nie ma. Jednak gdybym miała ryzykować i po tej tylko pozycji określać, czy chcę zagłębiać się w ten świat czy nie... gwałtownie oponuję, mówię, że lol-nope, dziękuję, postoję... No nie. Absolutnie nie kupiłam tego świata. A może raczej sposobu, w jaki autor go kreował, siląc się na zachowanie stylu sesji, z popcornem, chipsami, colą, piwem, rzutami kośćmi (oczywiście, krytyki leciały, a co!) i śmiechem. Oki. Doceniam staranie, ale średnio to mnie przekonało. No nie. Jak...

Oren | 2016-05-15

Jest to książka prosta, ale w swojej prostocie strasznie zabawna. Takie fantasy z półki szeroko dostępnej dla każdej grupy wiekowej. Dodatkowo "Popiół" jeden z "bohaterów" tej książki wprawiał mnie w dobry nastrój niejednokrotnie.

Marek Bednarczuk | 2013-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2013

Greyhawk #2

Po książkę sięgnąłem z czystej ciekawości świata GreyHawk, no i może troszkę z powodu okładki, gdzie dość skąpo ubrana pani walczy z Lolth - Pajęczą Królową. Nie, żebym był jakimś wielkim fanem pająków, czy też napalał się na malowane (dość niezdarnie zresztą) panny, ale coś w okładce mnie urzekło i postanowiłem zgłębić lekturę.

Już na samym początku poznajemy naszą drużynę - tropiciela Justicara wraz z towarzyszami. Jak na D&D drużyna wcale nie jest tak dziwna, bo w jej skład wchodzi wspomniany wcześniej tropiciel, jego uczeń władający magiczną kuszą równie dobrze jak mieczem, posiadający znaczną wiedzę o zagadkach sfinks, faerie, która pozjadała wszystkie rozumy projektantów mody oraz przeniesiony do borsuczego ciała bliżej nie znany mi bohater lubujący się w mocnych trunkach. Wspomnieć należy również o dwóch magicznych artefaktach - ożywionym mieczu z czystej pozytywnej energii oraz o skórze piekielnego ogara, która również jest ożywiona.

Fabuła nie zapowiadała...

Rafał | 2016-01-22
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świętna książka ! Zaczynając czytać książkę nie spodziewałem się że są to kolejne przygody Justicara ! Książka jak najbardziej na wczesne poranki i długie zimowe wieczory !

Plusy :
- Relacje między Loth a Morąg (tym bardziej zaskakujące zakończenie)
- Stary jak świat motyw zemsty a nawet kilka wplątany w jeden, jak nabardziej na plus !
- Stary dobry Polk i jego zmiana w borsuka !:)
- Dalsze losy Jusicara i jego załogi .
- Główny bohater nie pokonuje sam armii wrogów ,odnosi wiele ciężkich ran .
- Kilka słów o młodości Justicara
- Wielki plis za świetne opisany pojedynek Justicara ze swoim mistrzem Recco.
- Książka opowiada o zmaganiach całej drużyny a nie tylko o jednej postaci.

Jedyny minus to dla mnie "Doskonałe zakończenie" jest stanowczo za krótkie a z ostatniego rozdziału mogła być kolejna piękna i ciekawa książka :(

bor | 2013-10-31
Przeczytana: 31 października 2013

niełatwo ocenić tą pozycję. przeczytałem bez większego bólu.. ale porywająca lektura to nie była. jakby ktoś grał w grę rpg i pisał pamiętnik z tej gry... niby ok ale trochę nudnawe, przewidywalne.. czwórka bohaterów, borsuk, gadające futro piekielnego ogara i gadający miecz idą pokonać zło, a przy okazji skarby jakieś zagarnąć. jak mamy problem siup do przenośnej dziury. gdyby to mialo być na wesoło, to bym się bawił świetnie, ale to było na poważnie. typowy przeciętniak. przeczytałem, nie żałuję ale oczekiwałem czegoś więcej.
brakuje jakiegokolwiek elementu zaskoczenia

Piotr Paliwoda | 2016-07-03