Wojsko w napoleońskim Krakowie

Wydawnictwo: Historia Iagellonica
historyczna

Wojsko Księstwa Warszawskiego wywarło wielki wpływ na dzieje Krakowa pierwszej połowy XIX wieku. Rozbudowa armii, będącej głównym gwarantem wolności Polaków, była także integralnie zwiazana z funkcjonowaniem samego miasta. Wydaje się, że ze wszystkich miejscowości Księstwa to właśnie w Krakowie czynnik militarny w największym stopniu oddziaływał na sytuację miasta. Niestety w wielkim stopniu był to wpływ negatywny. Można bez żadnych wątpliwości stwierdzić, że rozwój gospodarczy Krakowa został w

Jarocin81 | 2015-08-24
Na półkach