Słowa, które odmieniają świat. Pozytywna myśl tworzy przyjazną rzeczywistość

Tłumaczenie: Anna Łobocka-Oleksowicz
Wydawnictwo: Medium
Ten Powerful Phrases for Positive People
978-83-87025-96-0
słowa, pozytywna myśl
poradniki

Są słowa mocy, które wszyscy dobrze znamy, ale rzadko mówimy je ludziom. Tymczasem, jak dowodzi autor, odwołując się do własnych doświadczeń, codzienne ich używanie poprawi nasze relacje z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi, współpracownikami, ale też z nieznajomymi - z kasjerka w sklepie czy z listonoszem. Okazując w ten sposób ludziom sympatię, zaufanie, szacunek, zrozumienie, uznanie, sami otrzymujemy to również od nich - zgodnie ze znaną zasadą wzajemności. Te słowa sprawiają, że świat wokół nas staje się pełen życzliwości, lepszy i radośniejszy - i wszystkim łatwiej żyć.

orchideaidea | 2016-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2016

Książka z bardzo pozytywnym przesłaniem. Autor w treści książki wyszczególnił dziesięć zwrotów, których codzienne używanie ma szansę przyczynić się do poprawy relacji z naszym otoczeniem. Mowa nie tylko o nawiązaniu dobrych kontaktów w rodzinie, wśród znajomych, ale także w relacjach służbowych.
Szacunek, podziękowanie, wiara w siebie i w możliwości innych, zaufanie to dzisiaj często bagatelizowane pojęcia.
Ta książka w przejrzysty sposób pokazuje jak przy zachowaniu powyższych wartości osiągać własne cele, zachowując przy tym harmonijne relacje z napotkanymi na swojej drodze osobami.

Paula Dąbrowska | 2010-08-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Cudowna , mądra ksiązka. Gdyby wszyscy częściej używali tych słow byłoby wspaniale :)

Megaman | 2016-06-21
Paweł | 2015-07-06