Przyjazny kapitalizm : jak pomagać ludziom, by pomogli sobie

Okładka książki Przyjazny kapitalizm : jak pomagać ludziom, by pomogli sobie Richard M. DeVos
Okładka książki Przyjazny kapitalizm : jak pomagać ludziom, by pomogli sobie
Richard M. DeVos Wydawnictwo: Medium nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Compassionate Capitalism
Medium
1994-01-01
1994-01-01
Józef Marzęcki
Amway Corporation samorealizacja samowychowanie esej

Jeden składnik usprawnia nasze codzienne życie zawodowe i prywatne, prowadzi do samodoskonalenia - jest nim miłość. Każdy z nas ma prawo śnić o wielkości. Tylko w tym tkwi tajemnica, jak połączyć wszystko by nasze życie stało się całością.Autor przytacza prawdziwe historie, które zostały mu opowiedziane przez jego współpracowników i przyjaciół. Często możemy dostrzec dane liczbowe odnoszące się do danej kwestii. Rozważania opierają się na prawdach chrześcijańskich. Tylko te sprawy są częścią każdego człowieka, niezależnie od wyznania. Ma się wrażenie, że całość stanowi swego rodzaju drogę. Zaczynamy od małej rzeczy, podstawowej. Zadajemy sobie pytanie: Kim jestem? Dokąd zmierzam? A kończymy nasze zmagania na problemach światowych. Co ma miłość do biznesu? Pomaganie niektórzy uważają za swój obowiązek, inny tworzą dobroć z egoistycznych pobudek. W tym tkwi pewna prawda, a mianowicie, że to daliśmy światu to dostaniemy to w zwielokrotnianionej ilości. Kiedy my kiedyś będziemy w potrzebie to ktoś też wyciągnie do nas pomocną dłoń. Dobroczynność wprawia w dobry nastrój, uczy i kształtuje charakter. Przedstawia się także podstawowe zagadnienia coachingu, między innymi jak osiągnąć pewność siebie. Autor wspomina o tym jak wybrać prawidłową drogę życiową, by nie odczuwać stresu z powodu braku uzdolnień potrzebnych do wykonywania danej czynności. Nie mam nic przeciwko temu, że Pan DeVos jest dumny ze swojej firmy, ale czasami miałam wrażenie, że chce wpłynąć na czytelnika by i on dołączył do grona jego współpracowników. Wszystko zostało przedstawione zrozumiałym językiem. Autor często zwraca się bezpośrednio do czytelnika próbując nawiązać z nim bezpośredni kontakt a co za tym idzie, usprawnić proces zrozumienia i refleksji nad treścią. Takie publikacje są potrzebne, ponieważ odsłaniają to co dotychczas było ukryte za mgłą niewiedzy

• 01. Posiadam
  • POSIADAM
  • Ksiązki biznesowe,motywacyjne
  • Przed 2016 r.
  • 04. Nieprzeczytane
  • & Psychologia|Rozwój osobisty
  • Ψ Waga 300-450

Dodaj cytat z książki Przyjazny kapitalizm : jak pomagać ludziom, by pomogli sobie