Czarodziej samotności

Seria: Klub Interesującej Książki
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Wizard of loneliness
falka

Książka o psychologii wieku dorastania. Powtała w roku 1966 i spotkała się z gorącym przyjęciem krytyki literackiej.

"John Nichols posiadł dar wnikliwego spojrzenia na złożoność życia, nieobca mu jest zarówno komedia, jak i tragedia życia...".
"New York Times Book Rewiew"

onika | 2013-04-27
Na półkach: Powieści, Przeczytane
Przeczytana: kwiecień 2013

Lato, 1944 rok, małe miasteczko Stebbinsville w Vermont. Rodzina doktora Olera próbuje normalnie żyć w wojennej rzeczywistości kraju. Stary doktor stara się pomagać pacjentom mimo, że dokucza mu artretyzm i kłopoty finansowe. Jego żona Kornelia nieustannie na wszystko narzeka. Córka Sybil wychowuje synka i czeka na powrót męża z wojny, a syn John T. cierpi, bo z powodu dawnej kontuzji nie mógł iść na wojnę. Wszyscy oni bardzo się kochają i bardzo im na sobie zależy, niestety nie do końca jednak potrafią tę miłość okazać.
I w ten świat wkracza Wendall, jedenastoletni wnuczek doktora, którego ojciec Fred jest na wojnie.
Łagodnie rzecz ujmując, chłopiec jest trudny. Nie umie kochać, nie chce kochać i nie chce być kochany. Na wszelkie przejawy sympatii reaguje oziębłością a nawet agresją.
Jednak u dziadków zaczyna się proces dojrzewania chłopca do bycia dzieckiem. Zabawy z małym kuzynem, poznawanie tajemnic domowników, zwykła codzienna krzątanina budzą w Wendallu uczucia, z którymi...

sowidyl | 2016-10-22
koszałekopałek | 2016-10-08