Nirvana Blues

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Nirvana Blues
powieść,
hunter

Ostatni tom trylogii "Nex Mexico", zapoczątkowanej powieściami "Fasolowa wojna" i "Magiczna podróż".

patronat | 2017-10-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 2017 rok

Kupiłam tę książkę w antykwariacie - nie wiedząc, że to ostatni tom trylogii. Czy przeszkadzało mi to w odbiorze? Jak widać po mojej ocenie, absolutnie nie.

Warto zacząć od tego, że główny bohater, Joe, jest niezwykle intrygujący, charyzmatyczny i poruszający, dzięki czemu też fabuła nie kuleje - wplątuje się on w aferę narkotykową, z trzema romansami po drodze (fakt posiadania żony i dwójki dzieci mu w tym nie przeszkadza).
Ta książka ma taki klimat, że nie umiem tego opisać. Brzmi głupio, ale według mnie to zaleta - każdy indywidualnie to może nazwać i dla każdego będzie to czymś innym. Dla mnie osobiście ma to coś z sentymentalizmu.
Czuć po tej ostatniej części, że wszystkie postacie są mocno zarysowane i mają rozbudowaną historię, wobec czego całość jest bardzo głęboka i unikamy powierzchowności.

Wielowymiarowość, którą można odebrać pojedynczo. Oczywiście dwie wcześniejsze części tez muszę koniecznie przeczytać.

Emil Mądry | 2015-11-21
Jarek W | 2013-09-22