Churchill

Wydawnictwo: Czytelnik
Churchill
biografia, Churchill, pamiętnik

Biografia jednego z najbardziej znanych i rozpoznawalnych polityków brytyjskich XX w.

Marquee | 2015-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2015

Ciekawa biografia najbardziej znanego angielskiego polityka. Jego postać pokazana jest od lat najmłodszych po szczyt jego władzy.

| 2011-01-01

Bardzo dobra biografia, niestety nie jest wolna od "skazy urodzinowej": całość pisana z punktu krytyki marksistowskiej [w wydaniu zwulgaryzowanym]. Jeśli jednak pominąć nachalną propagitkę, otrzymamy całkiem pasjonującą opowieść.

Kontrrewolucjonistka | 2016-02-25

Pisana w czasach Demokracji Ludowej trąci komunistyczną terminologią i lekko zniekształconą wizją historii, jednakże nie są to momenty w tej książce częste. Jeśli ktoś potrafi oddzielić ziarno od plew to ta biografia Churchilla jest warta polecenia. Czuć jednak pewien niedosyt, ale to ze względu na to iż temat nie został wyczerpany. Mało w niej np. opisów życia prywatnego Churchilla po wyjściu z wieku młodzieńczego. Nie jest to praca wybitna, ale też niegodna, aby postawić ją na półce razem z pracami "poniżej krytyki".

archiwista_cyklista | 2014-10-23
Przeczytana: 23 października 2014

Nie jest łatwo ocenić tą książkę. Skojarzenia ze wspomnieniami Goebelsa nasuwają się same. Autor jest szczerym komunistą i nie należy od niego wiele wymagać. Kocha Stalina, nienawidzi wszystkich, którzy nie są Stalinem. Z takimi się nie dyskutuje, do takich się strzela.

kazek_xxx | 2016-03-21
mch | 2016-02-20