Rockefellerowie: Łupieżcy czy filantropi?

Wydawnictwo: Śląsk
Rockefellerowie: Łupieżcy czy filantropi?
joe_snow

Książka znanego popularyzatora wiedzy A. Liebfelda, to historia powstania fortuny jednego z najbogatszych ludzi świata - Johna Davisona Rockefellera. Etap po etapie przedstawia autor drogę ku gigantycznemu bogactwu skromnego potomka farmerów, ogarniętego niepohamowaną żądzą gromadzenia pieniędzy i depcącego na tej drodze wszystko, co stanowiło dlań przeszkodę. Wizerunek króla nafty, ukazany na...

Wizerunek króla nafty, ukazany na szerokim tle życia amerykańskiego z okresu powstawania potężnych monopoli, kreśli autor nie tylko czarnymi barwami. Przedstawia nieprzeciętny talent organizacyjny Rockefellera, nowoczesne metody zarządzania, korzyści jakie przynosi światu zainicjowana przez niego akcja filantropijna.
Tę książkę, pełną jaskrawych szczegółów z życia trzech pokoleń magnackiej rodziny, czyta się jak frapującą powieść kryminalną.
Pierwsze wydanie tej książki, która ukazała się w 1974 r. wzbudziło wielkie zainteresowanie czytelników.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.barbara.sklep.pl/shopLite/products/prod...»