Dangerous to love
miłość, intryga, londyn
ilowena

Londyn, połowa XVIII wieku, czas rozruchów społecznych. Jedyną szansą rebeliantów jest ucieczka z kraju. Serena Ward, córka wyjętego spod prawa szlachcica, pomaga rebeliantom w opuszczeniu Anglii. W czasie jednej z nocnych eskapad fatalny splot okoliczności sprowadza tę młodą damę do... łóżka słynnego karciarza i libertyna, Juliana Raynora. Jakież jest jej zdziwienie, kiedy dowiaduje się, że kobieta, z którą spędził noc, to córka jego największego wroga.

Iwona | 2013-06-12
Przeczytana: 08 czerwca 2013

Generalnie wciągająca, postacie barwne i ciekawe. Byłoby wszystko dobrze gdyby nie język - strasznie irytujące połączenie języka współczesnego autorce z "dodatkami" z epoki w której akcja się dzieje, do tego fonetyczny zapis niektórych dialogów dla podkreślenia błędów przez osoby wypowiadające popełnianych. Dla mnie wystarczające byłoby napisanie że mówi bardzo niepoprawnie, sepleni lub inne...bez obrazowania. momentami nie do przebrnięcia. chyba że to mi się takie tłumaczenie trafiło;/ (czytałam mbooka)

angela2046 | 2016-11-01
Misiaczek95 | 2016-07-07