Anons

Okładka książki Anons Elizabeth Thornton
Okładka książki Anons
Elizabeth Thornton Wydawnictwo: Da Capo Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
Strangers at dawn
Da Capo
1999-01-01
1999-01-01
Wojciech Usakiewicz
romans

[Opinia ta, to wyłącznie moje subiektywne odczucia i wnioski w odniesieniu do moich subiektywnych gustów i upodobań ;) Uwaga - spoilery!]

Cieszyłam się, że to historyk, jednak o Thornthon mało wiedziałam, chyba nie czytałam wcześniej nic jej autorstwa.

Bardzo się zdziwiłam. Bardzo pozytywnie się zdziwiłam! Bo książka jest bardzo fajna, z tajemnicami i ciekawymi bohaterami.
Jedna rzecz mogła być lepsza. Mianowicie sceny łóżkowe. Były, ale krótkie, po łebkach i mało płomienne. A ja lubię płomienie. ;) Troszkę więcej czułości pomiędzy bohaterami również byłoby mile widziane.
Właściwie nie wiem co napisać o niej, bo zwykle mam wiele do powiedzenia, narzekając na mnóstwo rzeczy. Tym razem nie mam na co zbytnio narzekać.

Anons to historia kobiety z trudną przeszłością, mroczną tajemnicą, która ją prześladuje i nie daje ułożyć życia. To historia mężczyzny, który za wszelką cenę chce odkryć prawdę o zbrodni i pomimo wszelkich negatywów zaczyna czuć coś do bohaterki, chociaż ta uchodzi za amoralną morderczynię o zapędach ladacznicy.
Cała historia miłości Sary i Maxa opiera się na rozwiązaniu okoliczności morderstwa szwagra Sary, o które to jest oskarżana na początku książki.
Właściwie do samego rozwiązania zagadki nie byłam pewna tego, kto okaże się zabójcą Williama i czy on faktycznie nie żyje. Momentami wydawało mi się, że wiem a potem znów nachodziły wątpliwości, by na koniec zaskoczyło mnie zakończenie.
Do tego dochodzi uczucie Anny (siostry Sary) do Drew (prawnika i zarządcy),usilne zabiegi Sary, by za wszelką cenę nie dopuścić do poróżnienia się rodziny, macocha romansująca z lokajem oraz dwóch młodych braci-dandysów i walki na pięści. ;)

Jestem mile zaskoczona książką. Myślę, że sięgnę znowu po autorkę żeby sprawdzić, czy również zrobi niespodziankę - pozytywną oczywiście. :)
Przeczytałam ją na dwa podejścia, wciągnęła i chciałam doczytać do końca jak najszybciej. Skupiłam się na tej książce, nic nie odwracało mojej uwagi co jasno dowodzi jak dobrze się ją czytało.

Tę książkę zaczęłam czytać po lekturze "Dżentelemena nie w każdym calu" Putney i pomyślałam, że będzie ciężko. Mało które książki dorównują putneyowskim, więc zaczęłam czytać Anons z nastawieniem "o ile gorsza będzie od poprzedniej"....

Książka bardzo mi się podobała. Ciekawa fabuła. Zaskakujący finał. Jedynym minusem, było w pewnym momencie zwolnienie akcji. Ale książke polecam.:)

• Romans
  • Romans historyczny