The guardian
837157276X
romans historyczny
Wanda

Droga czytelniczko, mój mąż nie żyje, a mój czteroletni syn, Giles, został kolejnym hrabią Weston. A najgorsze jest to, że na opiekuna Gilesa mój mąż wyznaczył swego brata, Stephena. Stephen... Pięć lat temu został wygnany na Jamajkę i teraz powraca do domu. Kiedyś marzyłam tylko o tym, żeby do mnie wrócił. Ale to było dawno temu. Teraz ułożyłam sobie życie bez niego. Mam syna, konie,...

Stephen... Pięć lat temu został wygnany na Jamajkę i teraz powraca do domu. Kiedyś marzyłam tylko o tym, żeby do mnie wrócił. Ale to było dawno temu. Teraz ułożyłam sobie życie bez niego. Mam syna, konie, dom.
Jeśli Stephen myśli, że może znów wkroczyć w moje życie, jakby nigdy nic się nie stało, przekona się, że są rzeczy, których się nie zapomina.

AnnaMaria | 2016-03-14

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bohaterką książki jest Anabella, która w wieku dwudziestu trzech lat nagle zostaje wdową, a jej czteroletni synek Giles zostaje dziedzicem tytułu - hrabią Weston. Najgorszy dla Annabelli wydaje się fakt, iż na opiekuna Gilesa, że jej mąż wyznaczył swego brata, Stephena. A Stephen ... od pięciu lat przebywa na Jamajce, gdzie został wygnany za przemyt. Anabella jest przekonana, że w ciągu tych pięciu lat jej serce, przy boku spokojnego męża, uspokoiło się i przestała już tak kochać Stephena jak dawniej. Obecnie na poukładane wszystkie sprawy, ma syna, dom, przyjaciół i pasje związane z hodowlą koni do polowań. Ale kiedy Stephen wraca, okazuje się że to poukładane życie wcale nie jest takie poukładane, przyjaciele wcale nimi nie są, a serca nie da się oszukać.
"Opiekun" to klasyczny romans, ze spokojnie rozwijającą się akcją oraz narracją bardzo powściągliwie, niemal ascetycznie, opisującą rzeczywistość w dziewiętnastowiecznej Anglii. Ci, co liczą na wartkość akcji, porywającą fabułę...

emerytka19 | 2017-01-28

Całkiem przyjemna, spokojna książka.

beti | 2018-03-02
Milena | 2017-12-21