Ucieczka Leonarda

Tłumaczenie: Anna Wziątek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemniczy Tunel". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Der Geheime Tunnel - Leonardo auf der Flucht
978-83-245-8659-2
przygodowa
PahaludO

Kiedy Albert, Lilly i Magnus odkrywają w piwnicy starej willi tajemniczy tunel, rozpoczyna się ich niewiarygodna przygoda. Tunel prowadzi bowiem wprost do przeszłości! Lilly i Magnus podróżują do roku 1499 i spotykają tam słynnego malarza i wynalazcę Leonarda da Vinci. Gdy ten musi w pośpiechu uciekać z Mediolanu, młodzi przyjaciele, wspierani przez Alberta zaopatrującego ich w ważne informacje zteraźniejszości, budują genialną maszynę latającą, którą chcą odlecieć prześladowcom sprzed nosa. Czy uda im się ta ucieczka?

| 2014-09-12
Na półkach: Przeczytane, ***7

Pierwsza część- najlepsza z serii Tajemniczy tunel! Sporo się dzieje i mimo, że jest to książka dla dzieci, to z pewnością nie tylko ta grupa ją czyta/przeczytała. Ja ją pierwszy raz przeczytałam w podstawówce i spore na mnie wywarła wrażenie... Teraz, z upływem lat, już nieco mniej, bo wiecie, tzw. przedział wiekowy, ale co to ma do rzeczy?! Jak się komuś podoba, to może czytać i czytać ;)

Kowal | 2013-03-23
Przeczytana: sierpień 2008

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka świetna, może dlatego, że przeczytałem ją mając około 10 lat.
Historia jest o trójce przyjaciół, którzy odkryli tunel w ścianie domu i rozpoczeli niezwykle barwne i zaskakujące przygody w przeszłości. Zaskakujące w tej serii jest to, że dzieci wykorzystują do swoich przygód wynalazki jednego z rodziców i kawkę.
Książka posiada obrazki i ciekawe informacje na temat Leonarda da Vinci i jego wynalazków, które mogą się przydać w późniejszych latach życia czytelnika.
Nie polecam tej serii starszym osobom, ale jeśli macie dzieci i chcecie by zaczeły czytać nie tylko lektury szkolne to polecam wam tą właśnie książkę (właściwie to całą serię), ponieważ nie ma tam przemocy, różnych niestosownych słów i na tle przygody można poucyć się w łatwy sposób historii.

Tym, którzy jednak zdecydują się na tę lekturę, życzę miłego czytania!

lotusflower | 2011-02-17
Na półkach: 2011, Przeczytane, Przerwane !
Przeczytana: luty 2011

nie przeczytałam nawet do połowy, chyba już z tego wyrosłam...

PahaludO | 2010-08-24

Naprawde fajna. Uwielbiam podróże z czasie.: ]

Cherub | 2011-01-01

Książka wprowadza w świat Włoch w czasach Leonarda Da'Vinci.Właśnie z tej książki dowiedziałem się o tym artyście.Polecam każdemu.

Klakier | 2010-08-27
Przeczytana: 08 czerwca 2010

Świetna książka! Pełna przygód!

Lucy05 | 2016-10-16
zlatawiecz | 2016-03-13