Pojedynek detektywów

Wydawnictwo: Skrzat
Szkolny_Klub_

Artur Burski dostaje tajemniczą propozycję wzięcia udziału w niecodziennym pojedynku. Stawką jest 20 tysięcy euro. Młody matematyk przyjmuje ofertę i wyjeżdża do zamku w Oporowie. Niedaleko twierdzy odkryto bowiem trumnę ze szkieletem i miedzianą tabliczką z zaszyfrowaną informacją o ukrytym skarbie. Do pojedynku staje siedmiu detektywów, nie wszyscy jednak grają fair. Atmosfera zagęszcza...

Do pojedynku staje siedmiu detektywów, nie wszyscy jednak grają fair. Atmosfera zagęszcza się z każdą chwilą, a niewinne śledztwo zmienia się w niebezpieczną grę, gdy na jaw wychodzi zbrodnia sprzed lat…

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&...(?)

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&...»

Milaf | 2019-08-31
Przeczytana: 17 lipca 2019

Książka z ciekawą fabułą, bardzo dużą ilość faktów, która nie każdemu pasuje. Bardzo dobrze, przedstawione w książce są osobowości bohaterów i ich ogólny wygląd.

Katarzyna17 | 2019-01-16

Książka trzyma w napięciu. Przyznam, ze książki detektywistyczne nie należą do moich ulubieńców, jednak ta bardzo przypadła mi do gustu. Autor świetnie przeprowadza czytelnika przez uwikłaną zagadką rzeczywistość.

Weronika | 2018-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2018

Książkę dostałam w prezencie, więc stąd wynikała moja chęć jej poznania.
Artur Burski, nauczyciel matematyki, zostaje wynajęty do rozwiązania zagadki w Oporowie. Mierzy się z sześcioma innymi detektywami, a nagrodą ma być 20 000 euro.
Książka nie była zła. Autor przepełnił ją informacjami o mieście i jego historii, co dla mnie było zaletą. Lubię wynieść z czytania wiedzę, a przyłapuję się na tym, że rzadko sięgam po polskich autorów.
Podobała mi się zagadka,choć samo rozwiązanie mnie zawiodło. Miałam wrażenie, że autorowi zabrakło pomysłu i pewne sprawy rozwiązał albo za szybko, albo w błahy sposób. Denerwował mnie wątek z piękną panią kustosz.
Nie żałuję spędzenia z nią czasu, ale na pewno nie sięgnę po nią kolejny raz.

Alyss33 | 2017-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2017

Treść ciekawa, ale nie tak bardzo, abym nie mogła się doczekać kolejnego rozdziału. Miałam momenty, że mi się nie chciało czytać lub to czytanie się dłużyło. Jednak od połowy książki akcja zaczęła się bardziej rozwijać. Pojawiają się też w niej momenty romantyczne.

Sandra Jasona | 2017-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Na zamek w Oporowie zostaje zaproszonych 7 detektywów, którzy mają znaleźć skarb, do którego dojścia szyfr jest ukryty na tabliczce odkrytej w grobie. Wielkim atutem książki są dla mnie przemycone przez autora wiadomości: historia, matematyka, astronomia. Tym razem trochę przypomina fabuła Pana Samochodzika, jest zły brat, jest zakochany bohater, pomagające mu młode damy i młodzież i samochód. Akcja toczy się powoli, mamy tajemnice detektywów i rozwiązanie zagadki, na które bez nauki nie wpadniemy. Polecam osobom, które uwielbiają zagadki historyczno - kryminalne.

Małgorzata | 2016-11-09
Przeczytana: 02 listopada 2016

Świetna!!!

elizja | 2016-10-18

spoko

Zuzia Betiuk | 2016-07-11
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

UWAGA SPOILER
Najlepsze było, jak ich zamknęli w wiatraku. Ja wiedziałam, że pan matematyk rozwiąże zagadkę. Kolejne czterysta stron w tydzień (przeczytałabym szybciej, ale mało czasu).

Basia Siedlecka | 2016-02-03
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 03 lutego 2016

Typowa przygodówka. Świetna i dla młodzieży, i dla dorosłych.

Książkowe_cuda | 2015-11-05
Przeczytana: 04 listopada 2015

Nie spodziewałam sie tak dobrej polskiego aurora. Akcja była dla mnie nieprzewidywalna, więc mogłam poczuć się jakbym rozwiązywała tą zagadkę razem z głównym bohaterem. Kolejnym plusem jest to, że Artur Burski nie jest zawodowym detektywem, tylko nauczycielem matematyki.
Przeczytałam ową książkę w kilka dni i od razu stała się moją ulubioną.