Operacja Czerwone Jerycho

Tłumaczenie: Janusz Ochab
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Trylogia Gildii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muchomor
Operation Red Jericho
83-89774-20-8
przygodowa
Andzik

Akcja rozgrywa się w 1920 roku od 2 kwietnia do czerwca. Głównymi bohaterami książki są Rebeka i Doug MacKenzie - młodzi nastolatkowie, których rodzice zaginęli i od tego czasu żyją ze swoimi krewnymi. Po wyrzuceniu z domu ciotki buntownicze rodzeństwo zostało przekazane w ręce swego wuja Flitzroya MacKenziego kapitana "expedienta". Życie na statku zainteresowało młodzieńców ale też dało im świadomość, że jakiś sekret jest ukryty przed nimi - potężna substancja nazwana "Zordinium". Wygląda ona jak piasek bądź proch, ale z siłą przewyższającą dziesięciokrotne. Następnie rodzeństwo odkrywa, że tzw. Zordinium nazywa się "córką słońca" i jest strzeżone przez starożytnych strażników, którzy wraz z organizacją HGS (Honorowa Gildia Specjalistów) próbują od wieków odkryć tajemnicę tej substancji. Nasi bohaterowie chętnie, by odgadli tę tajemnicę ale to nie jest na razie ich główny cel. Najpierw muszą odzyskać Córkę Słońca skradzioną przez krwiożerczego pirata Sheng-Fata, który zbudował kilkadziesiąt torped z tą substancją. Po drodze jest wiele trudności takich, jak piraci, pułapki, fortece ale przede wszystkim tajemnice. Pod koniec wszystkiego rodzeństwo dowiaduje się jeszcze większej tajemnicy.

źródło opisu: Wydawnictwo Muchomor, 2006

źródło okładki: http://www.muchomor.pl/Operacja-czerwone-Jerycho

ina3 | 2015-12-28

Książka bardzo fajna. Podchodziłam do niej niechętnie, ale gdy się wcciągnęłam to książka bardzo mnie zaciekawiła. Po przeczytaniu byłam pewna że to jest biografia na faktach autentycznych, lecz po sprawdzeniu w sieci nie mogłam się nadziwić że to jest fikcja literacka. Bardzo ciekawa książka - wybitna!

Nylia | 2013-02-25
Przeczytana: 2010 rok

Wspaniałe rysunki, zdjęcia i ilustracje. Opisy w książce zgodne z wyżej wymienionymi. Technicznie książka wspaniała.
Jeśli chodzi o fabułę, to już gorzej. Historia przeciętna, niczym nie wyróżniająca się na tle innych. Nie polecam.

Kaj | 2010-10-29

Z tego co pamiętam, książka miała szeroko zakrojoną, bardzo ciekawą kampanię promocyjną. W środku znalazło się sporo różnych diagramów, obrazków, niby zdjęć. Szkoda, że pod ciekawym opakowaniem nie ukryto za dużo interesującej treści.

Książka ładnie wydana, z super dodatkami, ale treść pozostawia wiele do życzenia.

Strzyga | 2015-12-13
Rulez260 | 2015-11-22