Historyczna paralela Hiszpanii z Polską

Wydawnictwo: DiG
historyczna

Powstała w 1820 roku Historyczna paralela Hiszpanii z Polską jest jedyną w swoim rodzaju próbą konfrontacji losów dwu krajów w okresie ich świetności i upadku. Mimo upływu lat próbą nadal aktualną. Dziwna, niepokojąca i zapomniana książka. Nowe wydanie obejmuje nieznane dotąd uzupełnienie (z ok. 1837 roku), w którym Joachim Lelewel zarysował perspektywę odzyskania wielkości przez Polskę i Hiszpanię. Lektura niezbędna dla współczesnej refleksji nad losami dwu narodów w zjednoczonej Europie.

Michał | 2015-05-23
| 2014-07-30