Dargonesti

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Dargonesti
Dragonlance, Krynn, elfy
Lily

Podczas srogiej wojny qualinestyjska księżniczka wypływa w morze z grupka doborowych elfich wojowników, by odnaleźć i uratować rodaków zagubionych wśród zamętu ogarniającego walące się w gruzy Imperium Ergoth. Statek, na którym płyną członkowie wyprawy ratunkowej, zostaje jednak pochłonięty przez pasma dziwnej mgły i przeniesiony do wybrzeży widmowej wyspy. Kim są tajemniczy władcy...

Kim są tajemniczy władcy podmorskich głębin, którzy osadzają jeńców w lochach podwodnego grodu? Nikomu z tych, którzy natknęli się na uważanych za istoty już baśniowe Dargonestyjczykow i trafili do ich wspanialej, wzniesionej na morskim dnie stolicy, nie udało się wrócić do swoich, by opowiedzieć o jej mieszkańcach. Księżniczka Vixa i jej towarzysze poznają plemię morskich elfów, maja okazje do podziwiania cudów podwodnego świata, stawiają czoło wrogowi i podejmują się niewykonalnej niemal misji, która przeniesie ich ponownie do ojczyzny.

Krzysiek | 2016-12-01
Przeczytana: 2016 rok