Wyobraź sobie...

Wydawnictwo: Amber
Just imagine
romans
Wanda

Osiemnastoletniej Kit Weston w przebraniu chłopca przybywa do Nowego Jorku, by zemścić się na człowieku, który odebrał jej ukochaną plantację. Baron Cain nie jest jednak łatwym przeciwnikiem. Lecz czy oprze się broni, jaką włada piękna kobieta?

źródło okładki: https://merlin.pl/product/1802815/wobraz-sobie--mr01802815/

Ryjek | 2017-09-13

"- Wyjaśnijmy to sobie raz na zawsze. Należysz do mnie i od tej chwili będziesz mi posłuszna. Jeśli będę chciał, żebyś mi wyczyściła buty, wyczyścisz je. Jeśli ci każę sprzątnąć stajnię, zrobisz to. A gdy będę miał ochotę na ciebie, to położysz się i rozłożysz nogi, zanim ja rozepnę pas."

Mam ogromny sentyment do tego romansu, przeczytanego po raz pierwszy wiele lat temu. Na próżno chyba doszukiwanie się jakiś mankamentów w książce, bo choć są dla mnie kompletnie nie ma to znaczenia kiedy czytam tak piękną i barwną opowieść o miłości.
Związek Kit i Caina jest jak cytat powyżej, bardzo ostra ale także namiętna i zmysłowa.
Przyjemnie się czyta i pewnie jeszcze kiedyś znowu do niej wrócę.

Natalia | 2018-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2018

W tym gatunku oczywiście, to ocena za książkę bardzo dobra. Historia lekka i przyjemna. Szybko się czyta, zresztą jak inne książki Pani Philips. Polecam na długi zimowy wieczór:)

Muniette | 2018-09-30
Przeczytana: 30 września 2018

To była pierwsza książka Susan Elizabeth Phillips, jaką przeczytałam, więc podchodzę do niej z ogromnym sentymentem. Przyjemnie się ją czyta, trudno się wręcz od niej oderwać. Podoba mi się, jak pokazana została tu kapitulacja w miłości. Czasem trzeba zrezygnować ze wszystkiego, co się zna, aby znaleźć bezwarunkowe szczęście. Czasem po prostu trzeba zaryzykować i zaufać.

milanowa | 2013-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ach, jaka miła odmiana u tej autorki :)
Dopatrzyłam się 4 nieścisłości i jednej literówki w tekście, chociaż mogłam zbyt pogrążyć się w świecie powieści, żeby kojarzyć fakty.
Trochę mi szkoda, że Kit nie pozostała taką buntownicą z pełnego zdarzenia, nawet po szkole dla dam - jedyna moja refleksja co do treści xD No i jeszcze Beth - cud, miód, orzeszki *-* Nienawidzę dzieci, ale ta scena z Cainem, kiedy Kit wstydziła się ją nakarmić przy nim.. Ach, mało nie zaczęłam ryczeć i piszczeć na lekcji polskiego :D
Książka jak zawsze cudna. Odstresowała mnie, pozwoliła troszkę inaczej spojrzeć na siebie i poprawić swoje zachowanie ^ ^

Kasjopeja | 2012-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2012
Limonkaaa | 2014-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Książka rozpoczyna się bardzo nudno, przez kilka stron strasznie ciężko to czytać, więc musiałam omijać linijki niektóre by dotrzeć do momentu gdy zacznie się jakaś akcja. Na szczęście po kilku stronach zaczyna się ciekawa opowieść i można już z przyjemnością czytać. Podobała mi się ta ksiażka mimo ciężkiego początku. Nie byla to co prawda najlepsza książka tej autorki, ale mimo wszystko warto przeczytać.

Książka z gatunku lekkich łatwych i przyjemnych .Nic nie wniosła w moje życie, a główna bohaterka czasami aż razi swoją głupotą.Słaba.

Katarzyna | 2013-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2013

Akcja powieści toczy się po wojnie secesyjnej w Ameryce i muszę przyznać, że klimatem przypomina bardzo "Przeminęło z Wiatrem". Mamy tu więc piękne damy, przystojnych gentleman'ów i wspaniałe posiadłości. a w tym wszystkim znalazło się miejsce na miłość. Jestem pod wrażeniem, tego jak autorce udało oddać się klimat tamtych czasów. Jednak wojna secesyjna dla Amerykanów to temat bardzo poważny, więc i podejście do tematu takie musiało byc. Uważam, że Pani Phillips świetnie wybrnęła i napisała bardzo dobrą książkę. Mogę nawet pokusić się o porównanie głównej pary bohaterów Kit i Barona Caina do bohaterów klasyka "Przeminęło z wiatrem". Mamy tu ten sam upór, przełamywanie konwenansów i w końcu miłość, która połączyła głównych bohaterów, a ci nie zdają sobie z tego nawet sprawy. Ogólnie stwierdzam, że to jedna z lepszych książek tej autorki. U mnie ląduję na półce ulubionych! Polecam!

Kadi | 2018-04-12
Przeczytana: 11 kwietnia 2018

Ksiązka napisana ładnym językiem, cała historia spójna i ciekawa.
Mamy dwa silne charaktery i dużo emocji.
Lecz była pewna postać, która psuła to wszystko -> Kit.
Nigdy nie spotkałam sie z tak zawziętą, upartą i przede wszystkim pałającą zemstą bohaterką. Zemsta przysłoniła jej wszystko, liczyło się tylko to czego ona chce i nic poza tym. Gdyby kilka razy potrafiła się ugiąc to historia byłaby milsza dla oka, a tak stwarzała dużo negatywnych emocji.

Agnieszka75 | 2014-10-28

Posiadam wszystkie książki tej autorki, jestem jej wielbicielką, uważam że pisze po prostu świetnie. Sama chciałabym pisać równie dobrze i z takim humorem! Polecam gorąco!