Wyobraź sobie...

Wydawnictwo: Amber
Just imagine
romans
Wanda

Osiemnastoletniej Kit Weston w przebraniu chłopca przybywa do Nowego Jorku, by zemścić się na człowieku, który odebrał jej ukochaną plantację. Baron Cain nie jest jednak łatwym przeciwnikiem. Lecz czy oprze się broni, jaką włada piękna kobieta?

źródło okładki: https://merlin.pl/product/1802815/wobraz-sobie--mr01802815/

milanowa | 2013-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ach, jaka miła odmiana u tej autorki :)
Dopatrzyłam się 4 nieścisłości i jednej literówki w tekście, chociaż mogłam zbyt pogrążyć się w świecie powieści, żeby kojarzyć fakty.
Trochę mi szkoda, że Kit nie pozostała taką buntownicą z pełnego zdarzenia, nawet po szkole dla dam - jedyna moja refleksja co do treści xD No i jeszcze Beth - cud, miód, orzeszki *-* Nienawidzę dzieci, ale ta scena z Cainem, kiedy Kit wstydziła się ją nakarmić przy nim.. Ach, mało nie zaczęłam ryczeć i piszczeć na lekcji polskiego :D
Książka jak zawsze cudna. Odstresowała mnie, pozwoliła troszkę inaczej spojrzeć na siebie i poprawić swoje zachowanie ^ ^

Kasjopeja | 2012-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2012
Limonkaaa | 2014-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Książka rozpoczyna się bardzo nudno, przez kilka stron strasznie ciężko to czytać, więc musiałam omijać linijki niektóre by dotrzeć do momentu gdy zacznie się jakaś akcja. Na szczęście po kilku stronach zaczyna się ciekawa opowieść i można już z przyjemnością czytać. Podobała mi się ta ksiażka mimo ciężkiego początku. Nie byla to co prawda najlepsza książka tej autorki, ale mimo wszystko warto przeczytać.

Książka z gatunku lekkich łatwych i przyjemnych .Nic nie wniosła w moje życie, a główna bohaterka czasami aż razi swoją głupotą.Słaba.

Katarzyna | 2013-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2013

Akcja powieści toczy się po wojnie secesyjnej w Ameryce i muszę przyznać, że klimatem przypomina bardzo "Przeminęło z Wiatrem". Mamy tu więc piękne damy, przystojnych gentleman'ów i wspaniałe posiadłości. a w tym wszystkim znalazło się miejsce na miłość. Jestem pod wrażeniem, tego jak autorce udało oddać się klimat tamtych czasów. Jednak wojna secesyjna dla Amerykanów to temat bardzo poważny, więc i podejście do tematu takie musiało byc. Uważam, że Pani Phillips świetnie wybrnęła i napisała bardzo dobrą książkę. Mogę nawet pokusić się o porównanie głównej pary bohaterów Kit i Barona Caina do bohaterów klasyka "Przeminęło z wiatrem". Mamy tu ten sam upór, przełamywanie konwenansów i w końcu miłość, która połączyła głównych bohaterów, a ci nie zdają sobie z tego nawet sprawy. Ogólnie stwierdzam, że to jedna z lepszych książek tej autorki. U mnie ląduję na półce ulubionych! Polecam!

angel-z | 2014-07-02

Książka lekka, w sam raz na lato. Kit nie jest potulną bohaterką, jakich pełno w romansidłach, dlatego czyta się bardzo szybko.

Agnieszka75 | 2014-10-28

Posiadam wszystkie książki tej autorki, jestem jej wielbicielką, uważam że pisze po prostu świetnie. Sama chciałabym pisać równie dobrze i z takim humorem! Polecam gorąco!

Weronikaa | 2012-09-30
Przeczytana: 2012 rok

Tak jakby romans historyczny, ale fabuła świetna :)

katarzyna12 | 2012-04-19

Uwielbiam książki tej autorki.

Mimi | 2016-02-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 12 lutego 2016

Ta książka zadziwiająco przypomina "Przeminęło z wiatrem", jak większość książek tej autorki. Lubię samą Kit. Mojego zachwytu tą powiescią nie da się wyrazić słowami i tyle. Mogę tylko dodać, że to moja ulubiona książka i szkoda, że nie ma innych części. :(