Oblubienica

The Bride
83-86611-27-8
romans
Wanda

Kiedy do ślubów dochodzi, bo taka jest wola króla, a mężczyźni traktują żony jak swoją własność, nie ma miejsca na uczucia i namiętności. A jednak...
Twardy i nieprzystępny wojownik, Alec Tinkley, na którym ciąży podejrzenie, że przyczynił się do śmierci żony, z królewskiego rozkazu żeni się ...

sola255 | 2015-01-19

Fabuła juz po części opisana więc nie ma sensu znowu powielać . Każdy powinien przeczytać sam . Co innego nadmienić ,że przy tej książce nudzić sie nie można ,ze dostarczy naprawdę rozrywki ,że długo będzie się pamietać dialogi zabawne i ciete riposty ,że ogólnie można napisać książkę ,która dostarczy dużo radości !

Muniette | 2014-03-26
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2014
Przeczytana: 26 marca 2014

Jeśli lubisz romanse historyczne i masz ochotę oderwać się na kilka godzin od rzeczywistości, to zdecydowanie pozycja dla Ciebie!

Zaczyna się banalnie, bo muszą się pobrać z polecenia swoich władców. Brzmi banalnie, ale całą sytuację ratuje brak niszczącego związek patriotyzmu z jej strony i przywiązania do ojczyzny. Jednak mimo tego, że Jamie szybko godzi się ze swoim losem - małżeństwem ze Szkotem, którego imię budzi blady strach w Anglii, to zaledwie początek ich historii.

Alec jest męski, czego nie można odmówić większości bohaterów w tego typu powieściach. Szorstki, ma opory, aby mówić o swoich uczuciach, a spotkanie z Jamie jest momentem przełomowym w jego życiu. Sądził, że zmieni upartą Angielką, która ostatecznie zawojowała jego serce.

Jamie jest jedną z tych bohaterek, które nie mieszczą się w ramach swoich czasów. Zwykle to denerwuje, bo ich ciągły sprzeciw i krnąbrność mogą zwyczajnie denerwować. Jamie jednak brakuje drażniącej zapalczywości i budzi jedynie sympatię...

kasik | 2014-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Bardzo zabawna i wzruszająca historia, jedna z moich ulubionych

| 2013-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Och, było wiele momentów w tej powieści, które mnie rozbawiły, zdumiały, rozśmieszyły do łez i kompletnie rozbroiły. Dużo by opowiadać... Co prawda morderca był oczywisty, bynajmniej historia przednia. Już dawno się tak nie uśmiałam. Pokochałam Jamie, za jej odwagę, impulsywność, własne zdanie i cięty język, wgl za całokształt. To jedna z nielicznych bohaterek, które naprawdę bardzo polubiłam i długo nie zapomnę. Za każdym razem, kiedy rozmawiała ze swoim mężem, ryczałam ze śmiechu aż rodzice musieli mnie uciszać.

Arlenn | 2014-06-18
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Och, było wiele momentów w tej powieści, które mnie rozbawiły, zdumiały, rozśmieszyły do łez i kompletnie rozbroiły. Dużo by opowiadać... Co prawda morderca był oczywisty, bynajmniej historia przednia. Już dawno się tak nie uśmiałam. Pokochałam Jamie, za jej odwagę, impulsywność, własne zdanie i cięty język, wgl. za całokształt. To jedna z nielicznych bohaterek, które naprawdę bardzo polubiłam i długo nie zapomnę. Za każdym razem, kiedy rozmawiała ze swoim mężem, ryczałam ze śmiechu aż rodzice musieli mnie uciszać.

Paulina | 2015-07-05
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 lipca 2015

Bardzo spodobała mi się fabuła książki, ale ubolewałam nad językiem jakim posługiwali się bohaterowie. Byłam także bardzo ciekawa dalszych losów siostry głównej bohaterki. Tego jednak nie był za wiele. Całokształt każdego z opisanych postaci był na prawdę dobry. Wiele różnych charakterów. Książka często zabawna i z niespodziewanym zakończeniem. Przyjemnie się czytało pomimo, że język był często uciążliwy.

weroniczka786 | 2015-10-24

Jedna z moich ulubionych. To jedna z tych kóre sprawiły ,że zakochałam sie w romansach historycznych. Nie bede powielac akcji bo nie o to chodzi ale Julie Garwood jest moja ulubiona autorką. są tgo książki które mogę na rozlużnienie czytać nawet kilka razy:)

myfascinatingbooks | 2016-03-28
Przeczytana: 28 marca 2016

Przezabawna. Chyba jedna z najlepszych romansów historycznych napisanych przez J. Garwood.

ewa0818 | 2011-07-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 1999 rok

swietna ksiazka,jak zreszta wszystkie ksiazki tej autorki

raquela | 2016-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

Zafascynowana losami bohaterów "Rewanżu" sięgnęłam po "Oblubienicę". O ile historia bardzo przypadła mi do gustu, miałam duży problem z czytaniem. Język, który został tutaj użyty bardzo mi przeszkadzał. Jednak zaparłam się i przeczytałam. Nie żałuję, bo książka ta bardzo mnie bawiła. Jamie ze swoim brakiem orientacji w terenie to cała ja:) A poznanie przez nią króla było takie w jej stylu:)