Systemy myślenia ludów Wschodu. Indie - Chiny - Tybet - Japonia

9788323319481
Orient, Japonia, Chiny, Tybet, kultura, filozofia
filozofia i etyka
Yanadis

Wspaniały materiał dydaktyczny… „Żadna książka nie dorównuje «Systemom myślenia ludów Wschodu» w zakresie dokładnego i systematycznego przedstawiania skomplikowanych schematów myślenia ludów Azji. Dzieło to jest podstawowym podręcznikiem nie tylko dla studentów poznających kulturę azjatycką, lecz także dla studentów filozofii, religioznawstwa, antropologii i sztuki. Jest również wspaniałym...

Wspaniały materiał dydaktyczny…

„Żadna książka nie dorównuje «Systemom myślenia ludów Wschodu» w zakresie dokładnego i systematycznego przedstawiania skomplikowanych schematów myślenia ludów Azji. Dzieło to jest podstawowym podręcznikiem nie tylko dla studentów poznających kulturę azjatycką, lecz także dla studentów filozofii, religioznawstwa, antropologii i sztuki. Jest również wspaniałym materiałem dydaktycznym, pozwalającym na dogłębne zrozumienie wszystkich aspektów myśli Orientu.”

Isshi Yamada, Uniwersytet Northwestern

Wysoki poziom naukowy…
„To najbardziej wnikliwe omówienie i analiza złożonych zagadnień, z jaką miałam do tej pory do czynienia. Wszyscy moi studenci uważają tę książkę za «pobudzającą», «ambitną» i «zrozumiałą». Kompozycja tekstu zwiększa użyteczność całego tomu, a wysoki poziom naukowy czyni z «Systemów myślenia ludów Wschodu» niezwykle cenny dodatek do badań nad Azją oraz kształcenia uniwersyteckiego studentów zaawansowanych.”

Ann B. Radwan, Uniwersytet North Florida

Pobudzające i użyteczne...

„«Systemy myślenia ludów Wschodu» są dla mnie niezwykle prowokującą pracą, którą wykorzystuję wraz z moimi studentami przy badaniach podstawowych zagadnień z zakresu religii i kultury Wschodu. Używana we właściwy sposób, książka może się stać stymulującym i skutecznym źródłem pozwalającym na wsłuchanie się w charakterystyczne dla Azji głosy na najbardziej fundamentalnym poziomie badawczym.”

Wilbur M. Fridell, Uniwersytet California, Santa Barbara

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2005