Buddowie dachu świata

Tłumaczenie: Anna Krochmal
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Buddyzm Dziś". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czerwony Słoń
Die Buddas vom Dach der Welt
83-921186-1-8
Kyp

Podczas podróży poślubnej do Nepalu w 1969 roku Lama Ole Nydahl i jego żona Hannah spotkali XVI Karmapę, duchowego przywódcę tradycji Kagyu buddyzmu tybetańskiego. Po pełnych przygód latach nauki w Himalajach zostali pierwszymi ludźmi Zachodu, których Karmapa poprosił o przeniesienie nauk Buddy na Zachód. W ten sposób w ciągu ostatnich 30 lat powstała sieć ponad 400 ośrodków medytacyjnych na całym świecie.

Wkrótce rozeszła się wieść: Diamentowa Droga musi posiadać wielką moc, jeżeli potrafiła zmienić tak trudny przypadek, jak Ole. Chociaż z powodu nawału pracy niewiele o tym myśleliśmy, nie byliśmy już tymi samymi ludźmi, którzy przed dwoma laty opuścili Kopenhagę w obłokach haszyszowego dymu. Nasze pierwsze zadanie polegało na udostępnianiu również innym tego wszystkiego, czego się nauczyliśmy. Chcieliśmy zbudować most pomiędzy pełnym mocy przekazem Tybetu, a samodzielnymi ludźmi na Zachodzie. Zbyt wielu zainteresowanych buddyzmem wpadło tu już w pomieszanie po lekturze dziwacznych książek - powinni sie teraz dowiedzieć, że w Diamentowej Drodze nie chodzi o nudne rytuały, lecz o przekształcenie całego świata naszych doświadczeń w Czystą Krainę. W rzeczywistości jej metody obejmują przede wszystkim bliską życiu psychologię i głębokie nauki o mądrości poparte dwa tysiące pięćsetletnim dooświadczeniem. Pomagają one istotom lepiej żyć, lepiej umierać i lepiej się odradzać - dla pożytku wszystkich.

tomekj | 2016-10-28

Brać i czytać. Wciągająca historia napisana opisana lekko, przystępnie (z wyjątkami, jesli ktoś nie siedzi w temacie, ale to nie przeszkadza) i z pozytywną energią.

zkosmosuwkosmos | 2015-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2015
just_kot | 2011-08-22

porywająca książka! polecam gorąco:)

Marta | 2016-10-26
jprze | 2016-02-18