Dosiadając tygrysa

Wydawnictwo: Wydawnictwo 108
Uber alle grenzen
83-901996-0-2
Kyp

Jest to barwna opowieść o rozwoju tybetańskiego buddyzmu na Zachodzie. Po powrocie ze Wschodu Ole i Hannah Nydahl zaczynają zakładać ośrodki medytacyjne w Europie. Ich praca rozpoczęła się od audiencji u królowej Danii. Piwnica jednego z domów w historycznej części Kopenhagi stała się pierwszym centrum buddyzmu tybetańskiego w Europie, a za środek transportu służył przerdzewiały volkswagen bus, wyposażony w wyścigowe właściwości.

W charakterystyczny dla siebie, dowcipny, swobodny i niesentymentalny sposób Lama Ole wydobywa na światło dzienne zarówno pozytywne, jak też negatywne tendencje pojawiające się na drodze do ostatecznego celu Buddy: dania światu pełnych mocy i radości ludzi, których każde działanie będzie przynosić mu pożytek i błogosławieństwo.

Menteur | 2016-05-02
Przeczytana: 20 czerwca 2016