O naturze ludzkiej

83-7150-453-5
asia

Felzmann | 2017-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Ciekawa, ale kiepsko napisana. Poza tym, odniosłem wrażenie, że autor próbował ówczesny stan wiedzy przedstawić tak, by wszyscy byli zadowoleni, szczególnie lewacy. Tymczasem dążenie do prawdy nie ma nic wspólnego z podlizywaniem się komukolwiek.

ConQuERor | 2013-09-18
Przeczytana: 18 września 2013

"O naturze..." to książka może nie szalenie ciekawa i wciągająca,ale na pewno warta uwagi... i to na tyle warta, że postanowiłam sklecić na jej temat kilka słów.
Polecam ją osobom które interesują się duchowym rozwojem i które nasyciły się już wyniosłością wszelkich znanych nam idei. Ta książka ponownie sprowadza na ziemię. Zaprzecza, a co najmniej podważa istnienie duszy, wolności, altruizmu i to w taki sposób, że nie sposób się z tym nie zgodzić. Autor patrzy na świat z punktu widzenia bezwzględnego naukowca na wskroś przesiąkniętego realizmem. Nie chcę go za to krytykować, bo ta literatura ma właśnie na celu obnażanie świata z warstwy przesądów i dogmatów. Mimo to nie potrafię nie wierzyć w bajki. Ciekawe czy was ta książka przekona?

Dezyderata | 2015-06-14

Narzucane przez autora poglądy, brak obiektywności, argumenty często mało racjonalne no i napisana w tak ciężki sposób, że nie mogłam się przez dobre pół roku przez nią przebić. Nie polecam

DeathAwaits | 2015-02-15

Z dzisiejszego punktu widzenia książka straciła już nieco z początkowej ostrości zawartych w niej tez. Większość postulatów Wilsona jest już przejęta przez nauki społeczne (psychologia ewolucyjna). Tak, czy siak - wciąż może być bardzo ciekawa. Szkoda tylko, że autor stracił swój profesjonalny obiektywizm w rozdziale o religii.

Anna | 2017-02-20
Przeczytana: 1988 rok