O naturze ludzkiej

83-7150-453-5
asia

ConQuERor | 2013-09-18
Przeczytana: 18 września 2013

"O naturze..." to książka może nie szalenie ciekawa i wciągająca,ale na pewno warta uwagi... i to na tyle warta, że postanowiłam sklecić na jej temat kilka słów.
Polecam ją osobom które interesują się duchowym rozwojem i które nasyciły się już wyniosłością wszelkich znanych nam idei. Ta książka ponownie sprowadza na ziemię. Zaprzecza, a co najmniej podważa istnienie duszy, wolności, altruizmu i to w taki sposób, że nie sposób się z tym nie zgodzić. Autor patrzy na świat z punktu widzenia bezwzględnego naukowca na wskroś przesiąkniętego realizmem. Nie chcę go za to krytykować, bo ta literatura ma właśnie na celu obnażanie świata z warstwy przesądów i dogmatów. Mimo to nie potrafię nie wierzyć w bajki. Ciekawe czy was ta książka przekona?

Dezyderata | 2015-06-14

Narzucane przez autora poglądy, brak obiektywności, argumenty często mało racjonalne no i napisana w tak ciężki sposób, że nie mogłam się przez dobre pół roku przez nią przebić. Nie polecam

DeathAwaits | 2015-02-15

Z dzisiejszego punktu widzenia książka straciła już nieco z początkowej ostrości zawartych w niej tez. Większość postulatów Wilsona jest już przejęta przez nauki społeczne (psychologia ewolucyjna). Tak, czy siak - wciąż może być bardzo ciekawa. Szkoda tylko, że autor stracił swój profesjonalny obiektywizm w rozdziale o religii.

DawidvonPuli | 2016-02-25
WcieniuBooka | 2016-02-07