Akta konsula

powieść amerykańska
ania_och

Taratak | 2015-09-11
Przeczytana: 11 września 2015

Typowa literatura środka, która jak podejrzewam kiedyś średnio się sprzedawała (sam znalazłem w domu sporo tytułów, które pewnie mają co najwyżej 3 opinie).
Jest to zbiór opowiadań, które posiada typowe wady: anegdotyczność, brak jakichś głębszych refleksji czy natłok ciągle zmieniających się nazwisk. Do zalet zaliczę oszczędny i niezmanierowany styl, dzięki czemu niezłe anegdoty czyta się dosyć szybko. Pod względem fabuły najciekawsze są refleksje o trudności wtopieniu się zagranicznych dyplomatów/handlowców w społeczność, przez co są zmuszeni na sztuczne organizowanie życia w klubach, organizacji teatru itp. Jednak jest to książka, o której szybko zapomnę.

Skellen | 2015-05-01
Na półkach: Nie posiadam, Przeczytane