Anioł stróż ; Ślub ; Prawdziwy cud

Tłumaczenie: Elżbieta Zychowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mistrzowie Powieści". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Reader's Digest
The Guardian ; The wedding ; The believer (True believer)
978-83-60530-21-4
A--

Skrócone wersje powieści: - Anioł stróż - Ślub - Prawdziwy cud Anioł Stróż Julie przycisnęła dłoń do szyby, w której odbijały się kolorowe lampki świątecznej choinki, czując chłód szkła. Mabel zaproponowała jej, żeby zjadła z nią dzisiaj kolacje, Julie jednak grzecznie odmówiła. Nie przyjęła też zaproszenia Mike’a, Henry’ego i Emmy. Każde z nich uważało, że nie powinna spędzać tego...

Skrócone wersje powieści:
- Anioł stróż
- Ślub
- Prawdziwy cud

Anioł Stróż

Julie przycisnęła dłoń do szyby, w której odbijały się kolorowe lampki świątecznej choinki, czując chłód szkła. Mabel zaproponowała jej, żeby zjadła z nią dzisiaj kolacje, Julie jednak grzecznie odmówiła. Nie przyjęła też zaproszenia Mike’a, Henry’ego i Emmy. Każde z nich uważało, że nie powinna spędzać tego wieczoru sama. I być może mieli racje. Wszystko w domu przypominało jej Jima.

Była tak zatopiona w myślach, że widok za oknem rozmazywał się jej przed oczami, powoli jednak docierało do niej iż słyszy cichy stuk. Niemal w tej samej chwili zdała sobie sprawę że ktoś puka do drzwi.

Lesławek | 2014-05-17
Przeczytana: 27 marca 2014

Uwielbiam ksiązki Nicholasa Sparks'a!!!! Tak po raz kolejny to piszę:)
"Anioł Stróż" to jedna z tych książek Sparks'a, która sprawiła że popłynęły łzy, bo nie takiego zakończenia się spodziewałam. Pierwsze łzy popłynęly po przeczytaniu prologu, kolejne na smutny koniec, no dobra nie do konca smutny. Jest to też pierwsza książka, Sparks'a, w której tak naprawdę postacia pierwszoplanową jest pies. Sparks w wielu wywiadach podkreślał nie raz i nie dwa, że zawsze marzył by napisać książke, której bohaterem będzie pies właśnie i moim zdaniem udało mu się. Śpiewak bo tak wabil sie czterołapny bohater tej książki był po prostu genialny. Jest to też historia młodej wdowy Julie prześladowanej przez psychopatycznego Richarda, między tym wszystkim mechanik Mike i jak to w ksiązkach Sparks'a bywa pomocni mieszkańcy miasteczka... Książka warta przeczytania chętnie zobaczyłabym tę historie na dużym ekranie.

Bożena | 2011-12-15

Julie Barenson została wdową w wieku dwudziestu pięciu lat Jej mąż Jim zmarł z powodu guza mózgu.
W Boże Narodzenie rok po jego śmierci Julie otrzymuje dziwną przesyłkę – doga niemieckiego , któremu nadała imię Śpiewak. Psa tego otrzymała od Jima. Do przesyłki dołączony był list od zmarłego męża.
Mijają cztery lata . Julie postanawia zacząć układać sobie życie na nowo. Pomagają jej w tym przyjaciele, a zwłaszcza Mike. Julie zaczyna umawiać się na randki. Co dziwne - pies reaguje ostro na każdego mężczyznę mającego względem Julie poważne zamiary. Na wszystkich z wyjątkiem Mike’a.
Pewnego dnia kobieta poznaje Richarda. Ujmuje on Julie pod każdym względem. Zaczynają się spotykać, jednak Julie nie potrafi go obdarzyć ciepłymi uczuciami. Zakochuje się w swoim przyjacielu. Richard jednak nie ma zamiaru zrezygnować ze swoich marzeń o wspólnej przyszłości z Julie.
Powieść łączy wątek miłośny z sensacyjnym. Ciekawie opowiedziana historia wciąga czytelnika szybko. Dialogi są...

Izabela | 2012-05-08
Przeczytana: 14 lipca 2012

Trzy opowiadania, czyli dla każdego coś dobrego.

Uuly | 2014-01-24
Przeczytana: 24 grudnia 2013

fajnaaaaaaaaa

cath | 2014-11-04
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 listopada 2014

Szczerze mówiąc nie wiem skąd tak dobre opinie o tej książce. Ja nie doczytałam ost 20 stron, bo ta książka mnie po prostu irytuje, a nie to chcemy odczuwać sięgając po książki. Jest banalna, beznadziejna, dialogi jak dla 10-latek. Rozumiem romantyczne historie, ale te nie są nawet urocze. Zawiodłam się na Sparksie. Po prostu dno.

Magda Wielebska | 2012-12-02
Przeczytana: listopad 2012