Inicjacja. Zakładniczka

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Tajemny Krąg (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
The Secret Circle
magia, fantastyka, krąg, czarownice
angelika1109

Moc kręgu zwabiła ją do domu… Nieśmiała, 16-letnia Cassie zakochuje się w tajemniczym Adamie zanim przenosi się do New Salem, myśląc, że już go nigdy nie zobaczy. Ale jednak okazuje się, że Adam także tu mieszka i chodzi tu do szkoły średniej, gdzie rządzi dziwna elita. Piękna jasnowłosa Diana, którą Cassie uczy się kochać jak siostrę... Zmysłowa mroczna Faye, która chce zamienić Cassie w...

Moc kręgu zwabiła ją do domu…

Piękna jasnowłosa Diana, którą Cassie uczy się kochać jak siostrę... Zmysłowa mroczna Faye, która chce zamienić Cassie w swoją marionetkę...

Największe zaskoczenie: Cassie jest jak inni elitarni chłopcy i dziewczęta – czarownicą! I wtedy Cassie odkrywa, że Adam jest właściwie chłopakiem delikatnej Diany-teraz jej najlepszej przyjaciółki i przywódczyni sabatu! Moc kręgu zwabiła ją do domu…

źródło opisu: http://www.amber.sm.pl/

źródło okładki: http://www.amber.sm.pl/

kinga19970704 | 2019-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2019

Dobrze się czyta. Łatwo. W miarę szybko. Akcjami czasami zwalniała, ale ogólnie książka mi się podobała. Uważam, że jest warta polecenia zarówno młodym jak i nieco starszym czytelnikom. Choć Ci starsi mogą mieć z nią pewne problemy.

Gabriela | 2018-01-27
Przeczytana: 2015 rok

Przyjemna, interesująca.

burned_spirit | 2016-10-07
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Książka w sumie jest dość ciekawa, napisana raczej dla nastolatek.
Losy Cassie są skomplikowane, dziewczyna musi pokonać wiele przeszkód na swojej drodze. Lekturę "pożarłam" w jeden wieczór, jest przyjemna, mało ambitna.
Serial na jej podstawie zupełnie nie oddaje klimatu, książka jest milion razy lepsza.
Wątek miłosny sprawia, że można poczuć motylki w brzuchu, kłopoty powodują chwilę niepokoju, czasem może nawet grozy.
Jeśli ktoś lubi typowe nastolatkowe fantasy to polecam :)

ZaczytanaManiaczka | 2016-07-03
Przeczytana: 19 czerwca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Musicxd | 2016-04-18

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Opinia zawiera spojlery!
Szesnastoletnia Cassie Blake będąc na wakacjach w Cape Cod ukryła nieznajomego, nielubianego w tej okolicy chłopaka z psem przed braćmi swojej koleżanki, Portii, Jordanem i Loganem Bainbridge. Wkrótce potem jej matka, powiadamia ją o przeprowadzce z kalifornijskiego Resed do założonego w 1693 New Salem. Dziewczyna poznaje w szkole środkowego i za razem kapitana w drużynie koszykówki, Jeffreya Lovejoy, który obecnie spotyka się z Sally Waltman. Do chłopaka podbija Faye Chamberlain, której wszyscy się boją. Faye zadaje się z Przewodnicząca Samorządu Szkolnego, Susan Whittier i Deborah. Odkąd Cassie naraziła się Faye, jest szkolnym wyrzutkiem. Wszystko się zmienia, kiedy z opresji ratuje ją popularna i lubiana w szkole Diana Meade. Diana, Melanie i Laurel Quincley przygarnęły ją do siebie. Cassie jest wdzięczna, zastanawia ją tylko klub, do którego należała Diana, Faye, Deborah, Susan, Sean Dulany, Nick Armstrong, Christopher i Doug Henderson. Po ukończeniu...

Gazowana | 2016-03-22
Przeczytana: 22 marca 2016

Bardzo długo szukałam tych książek. Niestety nie było całości w internecie, a nie mogłam kupić, ponieważ już nie drukowano ich. Na szczęście na grupie fb znalazłam kogoś kto je mi je sprzedał i nie zawiodłam się, bardzo ciekawa. Wciąga niesamowicie. Chociaż początkowo Faye wkurza i tej jej kotki. jednak zdecydowanie bliźniaki Hendersonowie rządzą ♥

Shimik | 2016-02-03

"Inicjacja"
Książka o naiwnej młodzieńczej miłości. Na dodatek dochodzi magia i dzieciaki się nią bawią. Jak zwykle wkrada się też zakazana miłość. Wygląda to tak jak we wszystkich podobnych książkach. Chyba nie jestem miłośnikiem literatury młodzieżowej. Wolę coś ambitniejszego, albo gdy ma to COŚ! W tego typu książkach od razu wiadomo kto jest dobry, a kto zły. Oczywiście są to pojęcia względne. Wiadomo jak cała sprawa się zakończy (pomijając drobne szczegóły), a jednak brnie się dalej. Nie z ciekawości, bo wszystko jest jasne. Wydaje mi się, że chodzi tu o coś takiego jak przyzwyczajenie, albo o chęć by mieć całą serię za sobą. Tak, to chyba o to w tym chodzi. Jak się już zaczęło to zwykle chce się skończyć i chyba tylko dzięki temu takie pozycje utrzymują się na rynku.
"Zakładniczka"
Po tym wszystkim co sprowadziła na siebie Cassie w pierwszej części. Widzimy tu rezultaty. Każdy uczynek pociąga za sobą kolejne, aż niemożliwością jest się z tego wyplątać. Główna bohaterka ma...

Gabriela | 2015-09-06

Bardzo mi podobało akcji w tej książce była zbudowana bardzo dobrze i trzymała w napięciu do ostatniej strony chwili

Blawatka98 | 2015-07-08

Bardzo, bardzo dobrze czytająca się książka.

Delvardian | 2015-06-17

Książkę przeczytałam głównie po to, żeby mieć jakieś odniesienie do serialu - ot, co się zgadza, co nie, na ile odbiegli od fabuły i tym podobne ciekawostki.
Wbrew pozorom nie miałam wielkich oczekiwań wobec książki, już sam serial pokazał mi, że nie będzie to wybitny klasyk literatury lecz tanie czytadło.
Nie myliłam się, ale nie spodziewałam się tego, że po przeczytaniu tego czytadła uznam serial za coś dobrego :D Twórcom należą się brawa za stworzenie postaci trochę bardziej interesujących niż te płaskie, papierowe osobowości w książce :)
Sama zaś akcja książkowa nie rwie do przodu, ale też nie ciagnie się jak żółw - jeśli czekają was jakieś dwie godziny jazdy pociągiem i chcecie się odmóżdżyć naciąganą historią, płaskimi bohaterami i nielogicznymi wyborami nastolatków - polecam ;) W przeciwnym razie zmarnujecie swój czas :)