Czwartki pani Julii

Seria: Klub Interesującej Książki
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Giovedi della signora Giulia
Aria

Zręczna powieść kryminalna, osadzona w realiach małego włoskiego miasteczka. W związku z tym oprócz trzymającej w napięciu akcji bawi nas subtelna satyra na przebieg postępowania organów śledczych i policji.

Aria | 2010-08-12
Przeczytana: 08 sierpnia 2010

Dawno nie czytałam powieści kryminalnych. Zresztą ta książka bardzo różniła się od wszystkich powieści kryminalnych. Nie było napięcia, pachniała kawą i była idealna na niedzielne popołudnie.

Spokojna, opowiadająca o życiu w pewnym włoskim miasteczku. O małżeństwie, gdzie mąż był starszy od żony o dwadzieścia lat. Żony, która cieszyła się nieskażoną reputacją i była tytułową panią Julią. Jeździła w każdy czwartek do pobliskiej miejscowości, by odwiedzać córkę, która się tam uczyła. Aż pewnego czwartku znikła. I nie wróciła.
Po raz pierwszy w moim życiu przeczytałam tak spokojny kryminał. Kryminał o ludziach spokojnych, lub nie pokazujących swych emocji nawet na stronach książki. Zdawało się, że kochają, biorą ślub, mordują, odchodzą i umierają tak samo spokojnie. Niesamowita rzecz!

jabajbaj | 2014-05-30
Przeczytana: 30 maja 2014

Nigdy jeszcze nie czytałam takiego kryminału... a dokładniej takiego zakończenia kryminału - niekonwencjonalnego, intrygującego i frustrującego jednocześnie. Bardzo lubię tego typu nieszablonowe historie i myślę, iż owa pozycja spoodoba się przede wszystkim osobom zmęczonym klasyczną konwencją powieści sensacyjno-kryminalnych, którzy szukają opowieści wciągających, ale nie pozbawionych swoistego klimatu.

Anna | 2016-11-27
Na półkach: Ibero, Posiadam, Przeczytane