Tam piaski śpiewają

Okładka książki Tam piaski śpiewają Josephine Tey
Okładka książki Tam piaski śpiewają
Josephine Tey Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Cykl: Inspektor Alan Grant (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Inspektor Alan Grant (tom 6)
Wydawnictwo Iskry
1977-01-01
1977-01-01

Motyw zmęczonego pracą i życiem detektywa pojawia się co jakiś czas w powieściach kryminalnych. Mam wrażenie, że czytywałem lepsze finalizacje tego pomysłu, co nie znaczy, że postrzegam ten tytuł negatywnie. Ta książka to jedna z ostatnich powieści w dorobku szkockiej pisarki Elizabeth Mackintosh (piszącej pod pseudonimem Josephine Tey),wieńcząca cykl o przygodach Alan Granta.
Tajemnicza śmierć pasażera w pociągu zmusza bohatera książki do podjęcia dochodzenia na własną rękę, mając do dyspozycji jedynie odręczną adnotację sporządzoną na gazecie. Detektyw Alan Grant naszkicowany dość nietypowo; mimo że jest profesjonalistą i zawodowcem do szpiku kości, to jednak nie brakuje mu uczuciowości. Ciekawie rozwinięty wątek poszukiwania miejsca, gdzie śpiewają tytułowe piaski. Dla fanów retro interesujące przypomnienie, jak kiedyś pisało się takie historie.

Szkocki inspektor w natarciu.

Szkocki inspektor w natarciu.

• Kryminał
  • Przeczytane dawno temu
  • Przeczytane przed 2016
  • 80, 90 lata XX w.
  • 1 regał 4 półka 2 rząd
  • Książki Taty
  • Biblioteczka domowa III

Dodaj cytat z książki Tam piaski śpiewają