Starsza pani w Holandii

Wydawnictwo: Agencja Wydawniczo-Księgarska "KS"
83-85256-40-7
Hania

"Starsza pani" wyjeżdża w odwiedziny do syna mieszkającego w Holandii i tam spotykają ją różne zdarzenia. Jest świetny wątek kryminalny, masa ciekawych spostrzeżeń dotyczących ludzi i sytuacji.
Lektura "lekka, łatwa i przyjemna", antidotum na trudy dnia codziennego. Zapewniona wspaniała rozrywka przy bardzo sprawnym warsztacie pisarskim.

źródło opisu: Agencja Wydawniczo-Księgarska "KS", 1992

wirydiana | 2011-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2011

Dobry kryminał w starym stylu. Tylko tak można skomentować te książkę, bo po co pisać więcej o czymś co jest świetne samo w sobie.

Starsza pani wyjeżdża do Holandii. Ma tam odwiedzić przebywającego na stypendium syna, pomóc trochę synowej i w ogóle pożyć w kapitalistycznym luksusie. Oczywiście, wiezie z kraju prezenty dla rodziny, dość nietypowe, razowy chleb i biały ser. Przez ten niecodzienny bagaż zostanie wplątana w międzynarodową aferę przemytu narkotyków, będzie musiała stawić czoła członkom gangu ( w tym tajemniczemu, wysokiemu Holendrowi ), odwiedzić zakazaną dzielnicę w Amsterdamie, zgłębić tajniki boksu i rozwikłać zagadkę polskiego weterana. Na dodatek wszystkie te zajęcie ukrywane są starannie przed rodziną, która nie uwierzyłaby w opowiedzianą jej historię. Leniwy pobyt w nudnej i bezpiecznej Holandii zmienia się stresujące dwa miesiące. Gdyby mogła choć oddać sąsiadce z pociągu zapomnianą przez nią lisią czapę. Ale nawet w tak prozaicznej czynności los ukrył niemiłą...

bjd Dub | 2014-05-26
Przeczytana: 26 maja 2014

Słuchałem audiobooka, czytała pani Irena Kwiatkowska. I powiem szczerze, gdyby nie głos pani Ireny to bym sobie odpuścił. Książka przewidywana do bólu. Czytadło jakich wiele. Nie ma nic szczególnego w tej książce. Jak ktoś chce coś na plażę do poczytania to proszę bardzo.

kryska | 2015-04-02
Na półkach: Przeczytane, Audiobooks