Wio, Leokadio

Wydawnictwo: G&P
83-7272-142-4
Iga

Znana i lubiana i przez dorosłych, i dzieci powieść Joanny Kulmowej o przygodach szkapy Leokadii. Uznana przez UNESCO za jeden z najlepszych na świecie utworów dla dzieci, zaliczona do Kanonu Książek dla Dzieci i Młodzieży. Autorką wspaniałych ilustracji jest Aleksandra Michalska - Szwagierczak.

Marta | 2014-07-06

Jedna z moich ulubionych kiazek dla dzieci, kazde dziecko powinno ja miec i przeczytac:-) Leokadia jest cudownym, madrym koniem i wspaniale pokazuje swiat, ktory w niezwykle madry sposob tlumaczy jej wlasciciel!

Czytałam już bardzo wiele różnych książek dla dzieci, ale jak wiać jeszcze pewnie nie raz mnie one zaskoczą. Bo choć zdarzyły mi się już książki o konikach, to o takim niesfornym jeszcze nie.

Leokadia to klacz, która dotąd ciągnęła dorożkę na Skwerze Szesćioknnym. Niestety dorożki w tamtym miejscu zostały zastąpione taksówkami i w ten sposób nasza sympatyczna bohaterka straciła pracę. Od tego momentu Leokadia szukała swojego miejsca na ziemi. Wraz z przyjacielem, Alojzym, nie mieli pieniędzy ani dachu nad głową i wędrowali po okolicy w poszukiwaniu pracy.

Jednak to nie jedyny cel naszej klaczy. Ten piękny koń miał również wielkie marzenie. Leokadia z całego serca pragnęła mieć skrzydła i fruwać jak ptak. Czy to marzenie się spełni i jakie przygody czekają Leokadię i Alojzego koniecznie sprawdźcie sami.

Ta książka to fajne oderwanie się od rzeczywistości. To opowieść o marzeniach, ogromnej przyjaźni i oddaniu. Laokadia i Alojzy to bardzo zgrana para, która bez siebie nie...

Martyna | 2011-12-29

Przeczytałam tą książkę do połowy, ponieważ nie miałam wtedy takiego 'popędu' na książki, ale chętnie złapię ja jeszcze raz.

Madeline | 2011-08-03
Przeczytana: 2008 rok

ładna książka czytałam ją jak byłam mała i bardo mi się spodobała:)

Amara_Nomad | 2010-09-14
Przeczytana: 1992 rok

Tysiąc lat temu to było, ale wspominam z łezką w oku... :)

Marysiaaa77 | 2016-07-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane