Wio, Leokadio!

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Róża_Bzowa

Znana i lubiana i przez dorosłych, i dzieci powieść Joanny Kulmowej o przygodach szkapy Leokadii. Uznana przez UNESCO za jeden z najlepszych na świecie utworów dla dzieci, zaliczona do Kanonu Książek dla Dzieci i Młodzieży.

Ilustrowała: Elżbieta Murawska.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

HermionaGranger | 2018-01-12
Na półkach: O koniach, Przeczytane, Exstra
Przeczytana: 11 stycznia 2018

Gdy byłam młodsza czytałam tę książkę. Pamiętam że mi się podobała, więc postanowiłam odświeżyć wiedzę o niej:)

Warto przeczytać aczkolwiek zakończenie bez sensu. Ale Leokadia to wspaniały, mądry koń. A może niekoń? Sama nie wiem. Leokadia ma przeróżne przemyślenia o świecie, który ją otacza. Nie umie znaleźć swojego miejsca na ziemi od kiedy nie jest już dorożkarską szkapą. Podejmuje się różnych prac jednak ludzie nie zawsze są mili dla konia ze skrzydłami...
Bardzo mądra i fajna książka!

Marta | 2014-07-06

Jedna z moich ulubionych kiazek dla dzieci, kazde dziecko powinno ja miec i przeczytac:-) Leokadia jest cudownym, madrym koniem i wspaniale pokazuje swiat, ktory w niezwykle madry sposob tlumaczy jej wlasciciel!

Czytałam już bardzo wiele różnych książek dla dzieci, ale jak wiać jeszcze pewnie nie raz mnie one zaskoczą. Bo choć zdarzyły mi się już książki o konikach, to o takim niesfornym jeszcze nie.

Leokadia to klacz, która dotąd ciągnęła dorożkę na Skwerze Szesćioknnym. Niestety dorożki w tamtym miejscu zostały zastąpione taksówkami i w ten sposób nasza sympatyczna bohaterka straciła pracę. Od tego momentu Leokadia szukała swojego miejsca na ziemi. Wraz z przyjacielem, Alojzym, nie mieli pieniędzy ani dachu nad głową i wędrowali po okolicy w poszukiwaniu pracy.

Jednak to nie jedyny cel naszej klaczy. Ten piękny koń miał również wielkie marzenie. Leokadia z całego serca pragnęła mieć skrzydła i fruwać jak ptak. Czy to marzenie się spełni i jakie przygody czekają Leokadię i Alojzego koniecznie sprawdźcie sami.

Ta książka to fajne oderwanie się od rzeczywistości. To opowieść o marzeniach, ogromnej przyjaźni i oddaniu. Laokadia i Alojzy to bardzo zgrana para, która bez siebie nie...

Amara_Nomad | 2010-09-14
Przeczytana: 1992 rok

Tysiąc lat temu to było, ale wspominam z łezką w oku... :)

Martyna | 2011-12-29

Przeczytałam tą książkę do połowy, ponieważ nie miałam wtedy takiego 'popędu' na książki, ale chętnie złapię ja jeszcze raz.

Madeline | 2011-08-03
Przeczytana: 2008 rok

ładna książka czytałam ją jak byłam mała i bardo mi się spodobała:)

marijestmoja | 2018-04-10
Przeczytana: 24 sierpnia 1979