Ognisty miecz

Tłumaczenie: Radosław Kot
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kroniki D'Avebury". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CIA-Books, Svaro
The Fire Sword
83-85100-14-8
Łukasz

Opowieść zaczyna się w chwili, gdy Eleanor, dwudziestoletnia dziewczyna wychowana w dwudziestym wieku, zostaje przeniesiona do trzynastowiecznego Albionu, który różni się jednak od tego znanego z historii, a ponadto - zagraża mu śmiertelne niebezpieczeństwo: Cień, napełniający serca ludzkie złem, wyniszczający, bezlitosny.
Na Eleanor spada ciężar uporania się groźbą...

Awita | 2016-04-08

Ta książka to moja podróż sentymentalna. Nie do końca do wczesnej młodości, kiedy czytałam ją po raz pierwszy, tylko raczej w głąb siebie. Być może nie jest objawieniem literackim, nie sądzę też, żeby można było ją polecić każdemu czytelnikowi. Jednak ma w sobie coś, co mnie do niej przyciąga i co każe mi do niej wracać.
Starałam się wynotować w myślach, za co ją tak cenię. Najprostszą odpowiedzią będzie po prostu "harmonia". Wszystkie elementy są w równowadze - jak panowanie zimy i lata.
Brakuje mi bardziej wyczerpującego uzasadnienia przeniesienia Eleanor do innej rzeczywistości. Mimo to w "Ognistym mieczu" przeważają te elementy, które niezmiennie dają mi radość z czytania.

Nazgulica | 2012-09-23

Cierpię bardzo, że kolejne wydania nie są dostępne w Polsce. Przez to ciągle wracam do książki, która jest naprawdę wartościowa, bogata w dobry humor i wiele ciekawostek dotyczących historii Wielkiej Brytanii, jej folkloru i drobnych opisów geograficznych.

Noelle | 2011-07-19

Moim zdaniem ta książka to jakaś jedna wielka pomyłka.

Łukasz | 2010-08-09

Książka o prostej, liniowej fabule, nie wciąga, ale bardzo dobrze spełnia się w roli zabijacza czasu w długie zimowe wieczory. Oparta na starym i zużytym pomyśle z przenoszeniem się do alternatywnej rzeczywistości, jednak tutaj ten drugi świat jest pomyślany w bardzo dobry sposób. końcówka jest dosyć ciekawa, przywodzi na myśl "Atramentową śmierć" Cornelii Funke.

dewil1992 | 2016-09-11
GadaczAnita | 2016-07-17