Kultura i tożsamość. Studium dystansu międzypokoleniowego

Tłumaczenie: Jacek Hołówka
Seria: Biblioteka Socjologiczna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Culture and commitment
Olena

Punktem wyjścia tego zbioru esejów są głośne przed laty wydarzenia - bunty i protesty studentów. Owe bunty, skala ich zasięgu i intensywność, wywołały zaskoczenie i dezorientację zarówno rodziców, wychowawców młodego pokolenia, jak i polityków. Spostrzeżenia i analizy, jakie Margaret Mead zawarła w Kulturze i tożsamości, pozwalają zrozumieć, dlaczego zbuntowało się właśnie to pokolenie, pozwalają też zrozumieć te mechanizmy i prawidłowości funkcjonowania międzypokoleniowego przekazu norm i wartości kulturowych, które doprowadziły do kryzysu kultury i wychowania.

Kamil Nebula | 2013-12-31

Jedno z ważniejszych dzieł, jakie kiedykolwiek napisano.

galahardema | 2016-07-23
Przeczytana: 16 lipca 2016