antropologia kultury
jusola

Podstawowy podręcznik do przedmiotu: wiedza o kulturze, i specjalizacji związanych z kulturą, jak np. animacja kultury. Prezentuje myśl światową i polską na temat: pojęcia i wzorów kultury, czasu i przestrzeni, ciała, osoby - osobowości - charakteru społecznego, małżeństwa - rodziny - pokrewieństwa, pierwotnych i wtórnych związków społecznych, kultury tradycyjnej, rycerskiej, szlacheckiej, mieszczańskiej i masowej, alternatyw oraz rozumienia kultury.

Paweł | 2016-02-17
Na półkach: 2016, Przeczytane, Studia
Przeczytana: 11 lutego 2016

Dosyć bogaty podręcznik, który wprowadza w problematykę szeroko rozumianej kultury, która nas otacza i jest obecna w życiu każdego z nas. Zagadnienia zawarte w tym podręczniku pomagają nam zrozumieć pewne zagadnienia dotyczące kultury, jej odłamów, jej kształtów i jej celów. Jest to bardzo przydatne do rozumienia pewnych schematów, w których my sami się obracamy. Myślę, że podręcznik przyda się każdym osobom, szczególne tym studiującym kierunki humanistyczne. Polecam.

Ania | 2015-04-12

Wielkie fragmenty tej pozycji były mi pomocne przy przygotowaniu się do zajęć akademickich. Dzięki niej także poznałam kilka całkiem sympatycznych i godnych polecenia pozycji, do których być może kiedyś gdy będę dysponowała czasem wolnym wrócę.

książek: 1993
kryptonite | 2011-10-19
Przeczytana: 19 października 2011

Niektóre teksty są ciekawe, jednak całość nie robi na mnie dobrego wrażenia. W końcu to podręcznik.

mirabelka | 2011-12-21
Przeczytana: 2011 rok

czytałam i jeszcze zapewne do niej wrócę - jeden z ważniejszych acz nie zawsze prostych,podręczników kulturoznawcy

Kamil Siekierzyński | 2016-09-18
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane