Okładka książki Kopciuszek

Kopciuszek

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Moje Książeczki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
typ
papier
Barbara
6,63 (131 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Polskie opracowanie pięknej baśni o osieroconej przez matkę dziewczynce, którą macocha i dwie przyrodnie siostry nazywają pogardliwie Kopciuszkiem.

"Był sobie raz pewien wdowiec, łagodny jak baranek. Miał on córkę, śliczną, dobrą i pracowitą dziewuszkę. Ojciec i córka kochali się serdecznie i dobrze im się działo. Nie wiadomo, co pokusiło wdowca, że ożenił się po raz drugi..."

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Jedna z lepszych bajek mojego dzieciństwa, polecam zwłaszcza dla dziewczynek.

ejotek | 2012-09-23
Przeczytana: 22 września 2012

Któż nie zna tej bajki...? A właściwie baśni. Chyba tylko te najmłodsze pociechy, które są jeszcze zbyt małe."Kopciuszka" pamiętam ze swojego dzieciństwa. Którą wersję wtedy poznałam - nie wiem, jest ich bowiem około 700. Fabuła podstawowa jest zawsze taka sama, zmienia się tylko sposób "ubrania w słowa" tej historii.

Baśń opowiada losy spokojnego wdowca, który żyje szczęśliwie ze swoją córką. Jednak ich życie zmienia się diametralnie po niefortunnej decyzji mężczyzny, który to postanowił się ponownie ożenić. Za żonę pojął gderliwą kobietę posiadającą dwie, równie zrzędliwe córki. Wszystkie trzy wykorzystują "Kopciuszka" jak tylko mogą, zrobiły z niej posługaczkę "przynieś, wynieś, pozamiataj" a same korzystają tylko z pozytywnej strony życia.

Pewnego dnia w królestwie rozniosła się wieść, że książę bal organizuje a spośród uczestniczek wybierze sobie żonę. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności na balu pojawił się także "Kopciuszek", ponieważ dzięki Dobrej Wróżce - swojej matce...

beataj | 2012-03-09
Przeczytana: 07 marca 2012

Klasyka, mocno stara, ale nadal nadaje się do czytania. Z jednym zastrzeżeniem - pantofelki z popieliczki. Najpierw Młody z ogromnymi oczami zapytał "z popielNiczki ???!!!" Po wyjaśnieniach, co to takiego popieliczka, oraz obejrzeniu fotek było święte oburzenie, że tak cudne zwierzątko było materiałem na buty ! Rośnie nam mocny ekolog....

Emerald | 2011-01-18

Na tej książce uczyłam się czytać.Od składania literek do płynnego czytania.Kocham tą bajkę!

Karriba | 2012-09-25
Przeczytana: 23 września 2012

Pewien wdowiec, który wiódł spokojne życie ze swoją córką, postanawia ponownie się ożenić. Jego żoną zostaje matka dwóch dziewczyn. Wszystkie trzy kobiety wykorzystują córkę wdowca, którą wkrótce zaczynają nazywać Kopciuszkiem. Dziewczyna sprząta, pierze, szyje i cesze - wykonuje pracę ponad jej siły. Nieopodal domu wdowca wznosi się zamek króla. Jego syn postanawia wyprawić bal podczas którego zamierza poszukać sobie żony. Kopciuszek bardzo chce pójść na bal. Całe szczęście jej matka chrzestna jest wróżką...

Bajka o Kopciuszku jest jedną z moich ulubionych. Kojarzy mi się z dzieciństwem, pierwszą szkołą i oczywiście z początkiem mojej miłości do czytania. Przypuszczam zresztą, że nie tylko ja za nią przepadam :) Wolę ją co prawda w wersji oryginalnej, a więc tej autorstwa Charlesa Perraulta, ale właściwie nie ma to większego znaczenia - historia zawsze jest ta sama, bez względu na to kto ją opracował.

Great_ | 2013-07-31

Pamiętam, że mieliśmy ją za lekturę w drugiej klasie i w jeden dzień ją przeczytałam. Nigdy nie zapomnę miny mojej mamy, kiedy weszłam do kuchni i "Mamo, już skończyłam, ale przeczytam sobie jeszcze raz". I jak tu się dziwić, ze kocham czytać książki skoro zaczynałam od takich pięknych baśni?

Annalynne | 2011-01-29
Na półkach: Przeczytane, Lektury

Genialna książka (cóż, byłam niegdyś fanką tejże bajki). Nawet grałam główną rolę właśnie według tej książki ^^ Miłe wspomnienia w ogóle.

Andzia18 | 2013-04-25
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa
Przeczytana: 17 września 2005

Książka opowiada o dziewczynie, której ojciec po śmierci żony ożenił się z inną kobietą. Jej macocha miała 2 córki, które wraz z nią traktowały kopciuszka jak służąca, a same chodziły wystrojone. Gdy matka wraz z córkami poszła na bal, kopciuszek musiał zostać w domu i sprzątać. Wtedy pojawiła się wróżka, wyczarowała karetę i piękny strój, zamieniła dom w krainę czystości i kopciuszek pojechał na bal... Jest to bajka dla dzieci, bardzo ciekawa. Polecam wszystkim dzieciom, głównie dziewczynkom.

Matylda | 2011-04-29
Przeczytana: 28 kwietnia 2011

Czytałam tę książkę jako dziecko, teraz powrót do lektur z dziećmi. ;-)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Irving
    73. rocznica
    urodzin
    Na tym sprośnym świecie [...] jest się czyjąś żoną albo czyjąś dziwką - albo na najlepszej drodze do stania się jedną czy drugą. A jeśli nie pasujesz do żadnej z tych kategorii, dają ci do zrozumienia, że coś jest z tobą nie w porządku
  • Peter Straub
    72. rocznica
    urodzin
    […] nigdy nie można być zbyt szczupłym ani zbyt bogatym.
  • Dorota Wellman
    54. rocznica
    urodzin
    Mogę sobie nie kupić czegoś do jedzenia, ale książkę kupię zawsze. Poluję na wybrane tytuły jak rasowy myśliwy. Czekam na targi książek, bo wiem, że żniwa będą obfite. Jestem szczęśliwa, kiedy tarabanię ciężkie torby z Pałacu Kultury. Nie mogę się doczekać, kiedy w domu otworzę książkę i zacznę nową... pokaż więcej
  • Marek Nowakowski
    80. rocznica
    urodzin
    Żyj po swojemu, własnym życiem, właśnie, dlatego, że ono jest twoje. Można je połączyć z cudzym, ale nie rezygnując z siebie. Bo wtedy, gdy przestaje się być sobą, gdy chce się być tylko tym, co pragną widzieć w nas inni, najłatwiej jest przegrać.
  • Piotr Sztompka
    71. rocznica
  • Szolem Alejchem
    130. rocznica
    urodzin
    Baba zawsze zostaje babą; nie darmo rzekł król Salomon, że pośród tysiąca kobiet ani jednej możliwej nie znalazł. Całe szczęście, dalibóg, że nie ma dziś mody na kilka żon.
  • Maria Józefacka
    73. rocznica
    urodzin
    Warto żyć, jeśli przez każdego z nas wpadnie promień słońca w mroki niepogody.
  • Murray Newton Rothbard
    89. rocznica
  • Philip K. Dick
    33. rocznica
    śmierci
    Nie wiedział wtedy, że utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość.
  • Jarosław Iwaszkiewicz
    35. rocznica
    śmierci
    A potem przyjdzie śmierć: wszystko rozwiązując niczego nie wyjaśni. Odejdziemy tak, jakeśmy żyli: osobno. Świat nasz własny i jedyny musi nam wystarczyć do śmierci i po śmierci. Byle tylko nie zgłębiać tej myśli do końca, byle tylko nie przemyśleć tego fizycznie. Obumieranie rąk, mącenie się myśli,... pokaż więcej
  • David Herbert Lawrence
    85. rocznica
    śmierci
    Mężczyzna może swoim ciałem być dla kobiety żywym kluczem do całego świata.
  • Horace Walpole
    218. rocznica