Barbara

Polskie opracowanie pięknej baśni o osieroconej przez matkę dziewczynce, którą macocha i dwie przyrodnie siostry nazywają pogardliwie Kopciuszkiem.

"Był sobie raz pewien wdowiec, łagodny jak baranek. Miał on córkę, śliczną, dobrą i pracowitą dziewuszkę. Ojciec i córka kochali się serdecznie i dobrze im się działo. Nie wiadomo, co pokusiło wdowca, że ożenił się po raz drugi..."

źródło opisu: opis autorski

Sługi boże
Adam Forman

7,8 (5 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
ZARAZA | 2016-05-01
Przeczytana: 2003 rok

W dzieciństwie bardzo lubiłam historię Kopciuszka, a taka książka byłam dla mnie idealnym prezentem. Czytana nie raz, mile ją wspominam. Dla dziewczynek świetna, a ja do dziś mam słabość do tej naiwnej historii :)

Jedna z lepszych bajek mojego dzieciństwa, polecam zwłaszcza dla dziewczynek.

ejotek | 2012-09-23
Przeczytana: 22 września 2012

Któż nie zna tej bajki...? A właściwie baśni. Chyba tylko te najmłodsze pociechy, które są jeszcze zbyt małe."Kopciuszka" pamiętam ze swojego dzieciństwa. Którą wersję wtedy poznałam - nie wiem, jest ich bowiem około 700. Fabuła podstawowa jest zawsze taka sama, zmienia się tylko sposób "ubrania w słowa" tej historii.

Baśń opowiada losy spokojnego wdowca, który żyje szczęśliwie ze swoją córką. Jednak ich życie zmienia się diametralnie po niefortunnej decyzji mężczyzny, który to postanowił się ponownie ożenić. Za żonę pojął gderliwą kobietę posiadającą dwie, równie zrzędliwe córki. Wszystkie trzy wykorzystują "Kopciuszka" jak tylko mogą, zrobiły z niej posługaczkę "przynieś, wynieś, pozamiataj" a same korzystają tylko z pozytywnej strony życia.

Pewnego dnia w królestwie rozniosła się wieść, że książę bal organizuje a spośród uczestniczek wybierze sobie żonę. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności na balu pojawił się także "Kopciuszek", ponieważ dzięki Dobrej Wróżce - swojej matce...

beataj | 2012-03-09
Przeczytana: 07 marca 2012

Klasyka, mocno stara, ale nadal nadaje się do czytania. Z jednym zastrzeżeniem - pantofelki z popieliczki. Najpierw Młody z ogromnymi oczami zapytał "z popielNiczki ???!!!" Po wyjaśnieniach, co to takiego popieliczka, oraz obejrzeniu fotek było święte oburzenie, że tak cudne zwierzątko było materiałem na buty ! Rośnie nam mocny ekolog....

Emerald | 2011-01-18

Na tej książce uczyłam się czytać.Od składania literek do płynnego czytania.Kocham tą bajkę!

Karriba | 2012-09-25
Przeczytana: 23 września 2012

Pewien wdowiec, który wiódł spokojne życie ze swoją córką, postanawia ponownie się ożenić. Jego żoną zostaje matka dwóch dziewczyn. Wszystkie trzy kobiety wykorzystują córkę wdowca, którą wkrótce zaczynają nazywać Kopciuszkiem. Dziewczyna sprząta, pierze, szyje i cesze - wykonuje pracę ponad jej siły. Nieopodal domu wdowca wznosi się zamek króla. Jego syn postanawia wyprawić bal podczas którego zamierza poszukać sobie żony. Kopciuszek bardzo chce pójść na bal. Całe szczęście jej matka chrzestna jest wróżką...

Bajka o Kopciuszku jest jedną z moich ulubionych. Kojarzy mi się z dzieciństwem, pierwszą szkołą i oczywiście z początkiem mojej miłości do czytania. Przypuszczam zresztą, że nie tylko ja za nią przepadam :) Wolę ją co prawda w wersji oryginalnej, a więc tej autorstwa Charlesa Perraulta, ale właściwie nie ma to większego znaczenia - historia zawsze jest ta sama, bez względu na to kto ją opracował.

Carnivore_ | 2013-07-31

Pamiętam, że mieliśmy ją za lekturę w drugiej klasie i w jeden dzień ją przeczytałam. Nigdy nie zapomnę miny mojej mamy, kiedy weszłam do kuchni i "Mamo, już skończyłam, ale przeczytam sobie jeszcze raz". I jak tu się dziwić, ze kocham czytać książki skoro zaczynałam od takich pięknych baśni?

Genialna książka (cóż, byłam niegdyś fanką tejże bajki). Nawet grałam główną rolę właśnie według tej książki ^^ Miłe wspomnienia w ogóle.

Mała18 | 2013-04-25
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa
Przeczytana: 17 września 2005

Książka opowiada o dziewczynie, której ojciec po śmierci żony ożenił się z inną kobietą. Jej macocha miała 2 córki, które wraz z nią traktowały kopciuszka jak służąca, a same chodziły wystrojone. Gdy matka wraz z córkami poszła na bal, kopciuszek musiał zostać w domu i sprzątać. Wtedy pojawiła się wróżka, wyczarowała karetę i piękny strój, zamieniła dom w krainę czystości i kopciuszek pojechał na bal... Jest to bajka dla dzieci, bardzo ciekawa. Polecam wszystkim dzieciom, głównie dziewczynkom.