Kopciuszek

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Moje Książeczki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
typ
papier
Barbara
6,63 (135 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Polskie opracowanie pięknej baśni o osieroconej przez matkę dziewczynce, którą macocha i dwie przyrodnie siostry nazywają pogardliwie Kopciuszkiem.

"Był sobie raz pewien wdowiec, łagodny jak baranek. Miał on córkę, śliczną, dobrą i pracowitą dziewuszkę. Ojciec i córka kochali się serdecznie i dobrze im się działo. Nie wiadomo, co pokusiło wdowca, że ożenił się po raz drugi..."

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Jedna z lepszych bajek mojego dzieciństwa, polecam zwłaszcza dla dziewczynek.

ejotek | 2012-09-23
Przeczytana: 22 września 2012

Któż nie zna tej bajki...? A właściwie baśni. Chyba tylko te najmłodsze pociechy, które są jeszcze zbyt małe."Kopciuszka" pamiętam ze swojego dzieciństwa. Którą wersję wtedy poznałam - nie wiem, jest ich bowiem około 700. Fabuła podstawowa jest zawsze taka sama, zmienia się tylko sposób "ubrania w słowa" tej historii.

Baśń opowiada losy spokojnego wdowca, który żyje szczęśliwie ze swoją córką. Jednak ich życie zmienia się diametralnie po niefortunnej decyzji mężczyzny, który to postanowił się ponownie ożenić. Za żonę pojął gderliwą kobietę posiadającą dwie, równie zrzędliwe córki. Wszystkie trzy wykorzystują "Kopciuszka" jak tylko mogą, zrobiły z niej posługaczkę "przynieś, wynieś, pozamiataj" a same korzystają tylko z pozytywnej strony życia.

Pewnego dnia w królestwie rozniosła się wieść, że książę bal organizuje a spośród uczestniczek wybierze sobie żonę. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności na balu pojawił się także "Kopciuszek", ponieważ dzięki Dobrej Wróżce - swojej matce...

beataj | 2012-03-09
Przeczytana: 07 marca 2012

Klasyka, mocno stara, ale nadal nadaje się do czytania. Z jednym zastrzeżeniem - pantofelki z popieliczki. Najpierw Młody z ogromnymi oczami zapytał "z popielNiczki ???!!!" Po wyjaśnieniach, co to takiego popieliczka, oraz obejrzeniu fotek było święte oburzenie, że tak cudne zwierzątko było materiałem na buty ! Rośnie nam mocny ekolog....

Emerald | 2011-01-18

Na tej książce uczyłam się czytać.Od składania literek do płynnego czytania.Kocham tą bajkę!

Karriba | 2012-09-25
Przeczytana: 23 września 2012

Pewien wdowiec, który wiódł spokojne życie ze swoją córką, postanawia ponownie się ożenić. Jego żoną zostaje matka dwóch dziewczyn. Wszystkie trzy kobiety wykorzystują córkę wdowca, którą wkrótce zaczynają nazywać Kopciuszkiem. Dziewczyna sprząta, pierze, szyje i cesze - wykonuje pracę ponad jej siły. Nieopodal domu wdowca wznosi się zamek króla. Jego syn postanawia wyprawić bal podczas którego zamierza poszukać sobie żony. Kopciuszek bardzo chce pójść na bal. Całe szczęście jej matka chrzestna jest wróżką...

Bajka o Kopciuszku jest jedną z moich ulubionych. Kojarzy mi się z dzieciństwem, pierwszą szkołą i oczywiście z początkiem mojej miłości do czytania. Przypuszczam zresztą, że nie tylko ja za nią przepadam :) Wolę ją co prawda w wersji oryginalnej, a więc tej autorstwa Charlesa Perraulta, ale właściwie nie ma to większego znaczenia - historia zawsze jest ta sama, bez względu na to kto ją opracował.

Great_ | 2013-07-31

Pamiętam, że mieliśmy ją za lekturę w drugiej klasie i w jeden dzień ją przeczytałam. Nigdy nie zapomnę miny mojej mamy, kiedy weszłam do kuchni i "Mamo, już skończyłam, ale przeczytam sobie jeszcze raz". I jak tu się dziwić, ze kocham czytać książki skoro zaczynałam od takich pięknych baśni?

Annalynne | 2011-01-29
Na półkach: Przeczytane, Lektury

Genialna książka (cóż, byłam niegdyś fanką tejże bajki). Nawet grałam główną rolę właśnie według tej książki ^^ Miłe wspomnienia w ogóle.

Andzia18 | 2013-04-25
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa
Przeczytana: 17 września 2005

Książka opowiada o dziewczynie, której ojciec po śmierci żony ożenił się z inną kobietą. Jej macocha miała 2 córki, które wraz z nią traktowały kopciuszka jak służąca, a same chodziły wystrojone. Gdy matka wraz z córkami poszła na bal, kopciuszek musiał zostać w domu i sprzątać. Wtedy pojawiła się wróżka, wyczarowała karetę i piękny strój, zamieniła dom w krainę czystości i kopciuszek pojechał na bal... Jest to bajka dla dzieci, bardzo ciekawa. Polecam wszystkim dzieciom, głównie dziewczynkom.

Matylda | 2011-04-29
Przeczytana: 28 kwietnia 2011

Czytałam tę książkę jako dziecko, teraz powrót do lektur z dziećmi. ;-)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku