Kukuryku na ręczniku

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
83-10-07871-4
espeja

Jest to zbiór 14 opowiadań, w których poruszane są w zabawny sposób tak ważne rzeczy jak: higiena osobista, szanowanie podręczników, posłuszeństwo czy radzenie sobie z codziennymi problemami. Z nich młody czytelnik dowie się dlaczego Kubuś zdecydował się myć ząbki, co stało się z brudkiem Grzesia i dlaczego pewnego dnia Petronelka strasznie wstydziła się przed całą klasą. Będzie też o tym... jak matematyka po klasie fika, o piłce psotnicy i o tym, jak dziada z babą brakowało, i co się potem stało! Takich ciekawostek nie można przegapić!
Ilustrowała: Julitta Karwowska-Wnuczak.

książek: 1990

Tę książeczkę przeczytałam będąc dzieckiem chyba z tysiąc razy. Nawet odrysowywałam sobie scenę z ręcznikiem. do tej pory zachowałam książeczkę - zużyta, wyczytana wielokrotnie, ale jest i czeka na swój renesans. Jak to mówią : Dolar na wartości nie traci.
Postanowiłam dodać do swojej biblioteczki na LC książki ze swojej półki z dzieciństwa. Niby dawno, niby już wiek nie ten do bajek, ale są to naprawdę dobre książki, które nas skłoniły do pokochania czytania. Teraz - rozkochują w sobie najmłodsze pokolenie.
Cieszę się, że ostatnio wznowiono serię "Poczytaj mi mamo'. Co prawda wydanie książkowe nie ma - dla nas - tej wartości sentymentalnej, co te małe książeczki, ale nowe pokolenie dzieci może cieszyć się dobrą, dziecięcą literaturą.

Evik | 2012-05-01

Jako dziecko uwielbiałam tę książkę. Jest to zbiór kilku opowiadań mówiących o tym, jak ważne jest dbanie o higienę (mycie zębów, mycie rąk), dbanie o estetyczny i schludny wygląd, dbanie o swoje rzeczy (np. podręczniki szkolne), o utrzymywaniu czystości w szafie i w innych miejscach w mieszkaniu (zapomnianych kłębach kurzu/dziadach siedzących pod komodą).
Mimo upływu lat książka nie straciła na aktualności.

goskrzys | 2016-09-30
Przeczytana: 29 września 2016

Wartościowa książeczka, która w kilku zabawnych opowiadaniach przybliża dzieciom, jak ważne jest dbanie o własną higienę oraz czystość wokół siebie. Świetne kolorowe ilustracje dodają jeszcze uroku treści (ujął mnie przede wszystkim dziadoł spod szafy). Chwilami trochę przeszkadza mieszanie stylistyki: teksty są generalnie pisane prozą, ale niektóre ich fragmenty są wierszowane, czasami jakieś częstochowskie rymy po prostu pojawiają się znikąd. Ale jest to do przełknięcia, a dzieciakom na pewno wpadnie dzięki temu więcej w ucho - i w pamięć ;)

Pouczająca lektura:-) no i te piękne ilustracje!

Najeyra | 2013-06-29

Gdy byłam mała codziennie wieczorem tata siadał przy moim łóżku i czytał mi tą książkę. Zapewne robił to ,żebym usnęła,ale ja nie spałam. Przeciwnie, przysłuchiwałam się zabawnym opowieściom do samego końca.

Pasjami uwielbiałam te śmieszne opowiadania.
Fantastyczne ilustracje pani Julitty Karwowskiej-Wnuczak doskonale współgrały z treścią i były wielką ucztą dla oka.

Gosia | 2013-08-21
Na półkach: Przeczytane, 2013, Lektury, Dawno
Przeczytana: 21 sierpnia 2013

Kukuryku na ręczniku było kiedyś moją lekturą szkolną. Pamiętam, że bardzo polubiłam te krótkie opowiadania. Ostatnio postanowiłam przeczytać ją ponownie. Lektura zajęła mi około 15 minut. Książeczka prosta, zabawna. Jednak czegoś mi zabrakło. Trochę żałuję, że wspomnienia nie pozostały tylko wspomnieniami.

dzosefinn | 2012-06-15

Książka mojego dzieciństwa. Jest świetna!

Gwiazdopatrznia | 2016-07-02
Na półkach: Posiadam :), Przeczytane

Jedna z moich książkowychh nagród z podstawówki. Urocza!

ania_och | 2011-03-30
Przeczytana: 30 marca 2011

Z cyklu "Przypominam sobie książki z dzieciństwa" ;)
Proste i krótkie historyjki będące bardzo dobrym sposobem, aby pokazać dzieciom dlaczego należy być schludnym i dlaczego nie należy robić niektórych rzeczy.