Dramat w Inflantach

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podróże z Verne'em". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Un Drame en Livonie
978-83-7623-323-9
dramat, inflanty, dla młodzieży
przygodowa
Barbara

Inne wydania

Nowa seria wydawnicza Wydawnictwa Zielona Sowa „Podróże z Verne’em” zawiera 14 powieści Juliusza Verne’a. Obok utworów należących do kanonu twórczości francuskiego klasyka, prekursora science fiction, znalazły się w niej również pozycje mniej znane polskiemu czytelnikowi, jak utrzymane w konwencji powieści utopijnej ""Pięćset milionów hinduskiej księżniczki"" czy ""Dramat w Inflantach"", którego akcja toczy się wokół zbrodni i następującego po niej śledztwa. Starannie opracowane, opatrzone rzetelnymi przypisami książki, w nowych pełnych przekładach z języka francuskiego, rekomenduje Polskie Towarzystwo Juliusza Verne’a.

źródło opisu: www.zielonasowa.pl

źródło okładki: www.zielonasowa.pl

Wiórek | 2012-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2012

Juliusz Verne postanowił użyć w tej powieści reporterskiego stylu narracji, co niejednokrotnie odbiera urok fabule. Postacie wyrażają się w sposób dystyngowany, pozbawiony uczuć, nadmiernie udziwniony (to jedyne określenie, które przychodzi mi na myśl, kiedy czytam dialogi). Sama fabuła jest dosyć ciekawa, choć przesycona "przemyśleniami i dociekaniami" cudzoziemca (Verne'a) na temat spraw mieszkańców (Słowian), zasiedlających bardzo dalekie krainy (gubernie nadbałtyckie). Bez drobnych przekłamań, idealizacji i mnóstwa ogólników się nie obeszło.

BookBasset | 2013-03-29

Powieść jak na Juliusz Verne'a dość nietypowa. Brakuje tu jakiegoś cudu techniki lub innego elementu "fantastycznego". Tym razem autor przedstawia nam pewną historię i sposób w jaki przeplatają się losy bohaterów. Książka nie nadaje się na pierwszy kontakt z tym autorem, ale poza tym stanowi ciekawą lekturę. Polecam fanom twórczości Verne'a i miłośnikom klasycznej literatury.

Luna | 2011-04-12
Przeczytana: 11 kwietnia 2011

Mojego pierwszego spotkania z Juliuszem Verne'm zdecydowanie nie można zaliczyć do bardzo udanych. Pomimo tego sięgnęłam po jego drugie dzieło, „Tajemnicze wydarzenia w Inflantach”, ponieważ nie powinno się wyrabiać sobie opinii na temat autora po przeczytaniu tylko jednej jego książki.

Co łączy tajemniczego zbiega uciekającego z powrotem do ojczyzny, szanowanego profesora wyższej uczelni i kuriera znaczącego inflanckiego banku? Czy napady granicznych band i pojedyncze przestępstwa mają związek z głośnym morderstwem? I jaką rolę odgrywa w tym wszystkim polityka? Na takie pytania odpowie Verne w swojej książce.

W tym miejscu zaznaczam, że jeżeli kiedyś będziecie musieli przeczytać albo „Węża morskiego”, albo „Tajemnicze wydarzenia w Inflantach”, radziłabym Wam wybrać drugą opcję. Dlaczego? Powodów jest więcej. Niewątpliwie najważniejszym z nich jest szybsza i ciekawsza akcja. Wprawdzie daleko książce do napięcia kryminału i dreszczyku thrillera, lecz autor w znacznym stopniu...

Qba_ | 2012-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2012

Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Pełno w niej zwrotów akcji, są takie momenty, w których czytelnik myśli, że profesor już zostanie uniewinniony, gdy tymczasem śledczy znajdują nowe dowody świadczące przeciwko niemu. Dużo dreszczyku emocji: na początku książki opisywana ucieczka więźnia z Rosji, potem nieoczekiwana podróż "tajemniczego nieznajomego" i wreszcie zabójstwo kuriera. Zakończenie utworu bardzo mnie zaskoczyło, niemniej jednak polecam tę książkę wszystkim lubiącym literaturę Verne'a.

Grzegorz | 2016-09-24
Maciek | 2016-08-28