U nas wszystko dobrze

Wydawnictwo: Muza
Es geht uns gut
rodzina, życie, wojna, Austria
bookworm

Poruszający portret wiedeńskiej rodziny, w której brak harmonii jest odbiciem politycznego nieładu i zawirowań historycznych XX wieku w każdym rozdziale narratorem jest inna osoba, która ze swojej perspektywy opisuje zdarzenia rodzinne, używając często jako tła bieżących wydarzeń politycznych. Jest rok 1938, Niemcy wmaszerowują do Wiednia, a Austria zostaje przyłączona do III Rzeszy. Almie i...

Jest rok 1938, Niemcy wmaszerowują do Wiednia, a Austria zostaje przyłączona do III Rzeszy. Almie i Richardowi rodzi się córka Ingrid. W 1945, piętnastoletni wówczas Peter, jej przyszły mąż błądzi wraz z ostatnim oddziałem Hitlerjugend po zbombardowanych ulicach, żeby bronić przed Rosjanami dawno już straconego miasta. Kiedy po latach młodzi chcą się pobrać, ojciec wystawia walizki Ingrid za drzwi: nie akceptuje stylu życia Petera, uważając go za wykolejonego życiowo studenta. Rodzina rozpada się, a dom powoli pustoszeje. Jednak, gdy Phillip (syn Ingrid i Petera) zabiera się po latach do gruntownego opróżniania starej willi po dziadkach, wszyscy umarli ożywają znowu w jego głowie.

książek: 1925
gattara | 2013-06-20