978-83-7469-767-5
dona

Mała foczka traci mamę i musi sama zmierzyć się z nieznanym, groźnym światem. Trafia do domu niedźwiedzia polarnego o imieniu Ksawery, nie mając pojęcia, że niedźwiedzie to najwięksi wrogowie fok. Do czasu... Rozgrywające się wśród arktycznych śniegów i lodów przygody foczki i Ksawerego to wzruszająca, ale też dowcipna opowieść o samodzielności, odwadze, tolerancji i nieoczekiwanej przyjaźni. To opowieść o świecie, w którym wszystko zdarzyć się może, nawet jeśli kochają, szanują i przyjaźnią się w nim wyłącznie zwierzęta...

Agnieszka | 2011-07-26

Prosta, ale piękna opowieść o pokonywaniu uprzedzeń (nie tylko tych między zwierzętami). Moim zdaniem bardzo klimatyczna i pełna naturalnego czaru. Byłam zaskoczona naturalną, swobodną narracją przedstawiającą świat zwierząt tak bardzo po ludzku. Aż dziwne, że nie pamiętałam tej książki z dzieciństwa. Najwyraźniej czyta się ją inaczej z "doroślejszego" punktu widzenia.
I żałuję tylko, że książka taka krótka, może nawet nieco nagle "ucięta".

Julia Stefaniuk | 2011-08-02

Kocham tą książkę! Chociaż już nie dla mnie 13-latki to jest to wspaniałe wspomnienie z dzieciństwa.Przeczytane-z tysiąc razy;p

Loumee | 2011-05-22
Przeczytana: 2007 rok

Książka, którą swojego czasu uważałam za piękną. Myślę, że teraz też nie straciła na znaczeniu.

8martha8 | 2016-06-05
Shiru | 2015-08-01