Kuba. Dogrywka 2015-2018

Wydawnictwo: Buchmann
Martyna Kawnik

Autobiografia wielkiej gwiazdy światowego futbolu! Obarczony brzemieniem niewyobrażalnej tragedii z dzieciństwa, dotąd niechętnie i bardzo rzadko mówił o swojej przeszłości. Teraz po raz pierwszy przerywa milczenie i w przejmująco szczerych rozmowach opowiada dziennikarce Małgorzacie Domagalik o sobie, o trudnym dzieciństwie, o tragicznej śmierci matki, o buncie dorastania i mozolnym...

Autobiografia wielkiej gwiazdy światowego futbolu!

Obarczony brzemieniem niewyobrażalnej tragedii z dzieciństwa, dotąd niechętnie i bardzo rzadko mówił o swojej przeszłości. Teraz po raz pierwszy przerywa milczenie i w przejmująco szczerych rozmowach opowiada dziennikarce Małgorzacie Domagalik o sobie, o trudnym dzieciństwie, o tragicznej śmierci matki, o buncie dorastania i mozolnym pokonywaniu demonów z przeszłości. Dzieli się przemyśleniami, jak radzić sobie z przeciwnościami losu i pokonywaniem stereotypów, jak nie zgubić siebie w świecie mediów oraz spostrzeżeniami o blaskach i cieniach piłkarskiego życia.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

ArtuRTureK1 | 2019-03-07
Przeczytana: 07 marca 2019

Kuba jest jednym z moich idoli. Osobą, którą darzę ogromną sympatią i szacunkiem za to jakim jest piłkarzem, ale przede wszystkim za to, jakim jest człowiekiem. Przeżył traumę jako dziecko. Ja również nie miałem łatwego życia, więc utożsamiam się z nim. Mimo to Kuba dokonał rzeczy niewiarygodnych, nie wstydzi się swego pochodzenia, wiary, pomaga, jest osobą obdarzoną ogromną empatią, a jego kariera piłkarska jest niesamowita i inspirująca. Na pewno jest takim piłkarzem, jakich brakuje - gra, bo to kocha, nie dla pieniędzy, szanuje rywali, kibiców, dotrzymuje słowa, wkłada w grę serce, a dla reprezentacji jest siłą napędową i niejednokrotnie najlepszym piłkarzem. Po lekturze tej książki jeszcze bardziej utwierdziłem się w swym zdaniu na jego temat i jeszcze bardziej uwielbiam Kubę jako piłkarza, ale przede wszystkim jako człowieka.

martus_lea | 2018-06-22
Przeczytana: 2018 rok

Książka ta, to zarówno opowieść o piłkarzu, mężu, ojcu, bracie, przyjacielu jak i synu, mimo rodzinnego dramatu z dzieciństwa. Przykład człowieka, z którego można czerpać, jak się wzmocnić, kiedy wszystko dookoła "zabija". Polecam! :)

Krzysztof1993 | 2019-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2019

Z początku, do pierwszych 80 stron, byłem zawiedziony. Czułem, że poruszanie pewnych tematów jest ograniczone, zresztą takie wrażenie towarzyszyło mi nieco do końca biografii, pomimo iż podkreślano, że przed Małgorzatą każdy ma się "otworzyć". Nie przypadł mi do gustu również format, a mianowicie mieszanie wywiadów, subiektywnych wypowiedzi rodziny czy znajomych oraz przemyślenia samej Małgorzaty Domagalik. Jednakowoż sama treść wydaje się atrakcyjna, Kuba prezentuje się jako osoba intrygująca, ciekawa, w której buzują charakterologiczne sprzeczności. Wiele tych cech charakteru wszelako imponuje i one przeważają, co widać po reakcji całej piłkarskiej społeczności w Polsce, która Kubę zwyczajnie szanuje i co on sam podtrzymał i podtrzymuje, podejmując chociażby takie decyzje, jakie podjął przed miesiącem.

Wielokropek | 2018-07-15
Przeczytana: 24 czerwca 2018

Kuba to nie jest zwykła biografia, w której autor przedstawia suche fakty o swoim bohaterze. Dzięki tej książce możemy poczuć się jakbyśmy sami rozmawiali właśnie z piłkarzem i z jego przyjaciółmi. To za sprawą wywiadów jakie przeprowadziła Małgorzata Domagalik, współautorka Kuby. Mówię współautorka, bo tak naprawdę sam Kuba Błaszczykowski przedstawiony jest jako autor tej książki.

Na całą recenzję zapraszamy na blog

whiteraven | 2019-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2019