Tajemnica starej farmy

The Captive
837337373X
powieść amerykańska
Barbara

W życiu Rosetty Cranleigh, córki małżeństwa archeologów pojawiają się dwaj mężczyźni: cyniczny światowiec Lucas Lorrimer i poszukiwany za morderstwo Simon Persivale. Po katastrofie statku wszyscy troje docierają do bezludnej wyspy, skąd zabiera ich galera piratów. Jasnowłosa Rosetta zostaje sprzedana do haremu tureckiego paszy. Ale dopiero po dramatycznej ucieczce i powrocie do Anglii przyjdzie jej się zmierzyć z prawdziwym niebezpieczeństwem.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

dorota21g | 2014-05-18
Przeczytana: 20 maja 2014

Jest to pierwsza książka tej autorki jaka wpadła mi w ręce no i nie powaliła mnie na kolana. Lubię kryminały i romanse, ale to było jakieś płytkie. Napewno nie nazwałabym tej autorki wybitną w swej dziedzinie. Książka bardzo przeciętna, owszem czytało się szybko, bo jest napisana prostym językiem i przeważają dialogi ale jakoś mnie nie porwała. Z tego co widziałam to jest dość sporo książek tej autorki wydanych w naszym kraju, ale szybko po kolejną pozycję nie sięgnę.

szudoku | 2011-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2011

Trzeba przyznać że książkę czyta się szybko, jest napisana bardzo lekko. Mało w niej opisów, mimo to są rzeczowe i obrazowe. Wiele istotnych cech bohaterów można wywnioskować z licznych dialogów. Widać, że autorka miała wiele wspólnego z kulturą Anglii XX wieku. Książkę oceniam jako dość zwyczajną, nie zaskoczyła mnie specjalnie. Sięgnęłam po nią z nudy. Nie przepadam za romansami, za to lubię kryminały. Gdyby nie wątek morderstwa myślę że dałabym znacznie niższą ocenę. Śledztwo ratuje całą historię.

Katarzyna | 2015-07-05
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 05 lipca 2015

Zawsze lubiłam czytać książki Victorii Holt, na tej się niestety zawiodłam. Nuda, nuda, nuda, akcja rozkręciła się w ostatnim rozdziale a i tak wszystko było do przewidzenia.

Kashmir | 2013-01-02
Przeczytana: sierpień 2010

Czasami lubię takie klimaty,a ta akurat autorka jest mistrzynią w swojej kategorii. Polecam jako oderwanie od szarej rzeczywistości.

Katarzyna | 2016-12-04

Całkiem ciekawa fabuła,ale wątki potraktowane po łebkach,jakoś tak płytko...czegoś zabrakło.

emisiaszymek | 2017-05-18
Kamila | 2017-03-18