Uciekinierka

Tłumaczenie: Ewa Górczyńska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "James River". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Da Capo
Lost lady
Uciekinierka
dona

Piękna, młodziutka Regan odkrywa, że ukochany chce ją poślubić dla pieniędzy. Zrozpaczona, decyduje się na ucieczkę z domu wuja, dla którego jej małżeństwo również wiąże się z wyraźnymi korzyściami. Błąkającą się po portowej dzielnicy Liverpoolu dziewczynę ratuje z opresji przystojny Amerykanin: zabiera ją za Atlantyk i tam - nieco zdezorientowaną tym, co się dzieje - poślubia. Nie tak jednak romantyczna i naiwna Regan wyobrażała sobie małżeństwo. A kiedy na domiar złego na horyzoncie pojawia się groźna rywalka...Cóż pozostaje biednej dziewczynie, jak nie ucieczka.

kaktusowaona71 | 2015-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2015

Miałam "stulić dziób" i nie pisać nic o tej książce.
Nie zdzierżyłam jednak jak widać.
"Uciekinierka" to książka, która jest możliwie najbardziej "typową z typowych" przedstawicielką gatunku. Nie oczarowała mnie przebiegiem akcji, który był raczej przewidywalny, niczym nie uwiodła, ani nawet nie zaciekawiła intrygą..

Jest jednak jedna rzecz, która powoduje, że nie tak prędko o niej zapomnę ( a przynajmniej nie do końca )

Wciąż mając w pamięci wrażenie, jakie na mnie wywarł "Rycerz w lśniącej zbroi" - książka wydana także pod tytułem "Wyzwolona", sięgnęłam po "Uciekinierkę" tej samej autorki, mając nadzieję na powtórkę z emocji, które tak bardzo za pierwszym razem mnie poruszyły i wzruszyły do łez.
Cóż..
Emocje mnie niewątpliwie ogarnęły... Tyle, że nie takiego kalibru i rodzaju, jakich się spodziewałam.
Bardzo bym chciała wiedzieć, jakie "złe" podkusiło panią Jude, aby w roli heroiny tego romansu, osadzić nieziemsko irytującą, głupią jak but( nie bójmy się tego określenia),...

karola200994 | 2015-09-29
Przeczytana: 28 września 2015

Miła...to słowo najlepiej oddaje charakter tej książki. Przeżyłam pozytywne zaskoczenie, bo zaczynając czytać tę książkę byłam sceptycznie nastawiona. A tu taka niespodzianka: humor był, zwroty akcji były, nawet trochę wzruszeń, na szczęście obyło się bez zdrad i do tego bardzo wyraziści bohaterowie.
Więc szczerze polecam :)

ps. książka jest części cyklu, ale nie trzeba czytać po kolei(osobiście uważam tę część za najlepszą)

Hmm przeczytałam książkę po raz drugi w sumie przez przypadek. Kupiłam ją ponieważ opis na okładce nic mi nie mówił i dopiero po fakcie zauważyłam, iż mam ją dodaną w zakładce przeczytane, nie mówiąc już o tym, że również w ulubionych. Po zaczęciu czytania akcja nic mi nie mówiła, dopiero ostatnie 100 stron uświadomiły mi, że faktycznie książkę czytałam. Zastanawiające jest dla mnie czemu wylądowała na półce z moimi ulubionymi powieściami. Ale nie o tym.

Akcja zaczyna się w momencie kiedy młodziutka dziewczyna dowiaduje się, że jej ukochany bierze z nią ślub tylko ze względu na majątek jaki posiadam, w tedy też decyduje się uciec. Młoda kobieta w samej koszuli nocnej, do tego nocą w dokach - wiadomo czym to grozi. I tak nasza młoda bohaterka uciekając przed zgrają mężczyzn wpada na nieznajomego. Bohater biorąc ją za kolejną ulicznice zabiera ją do swojego pokoju, gdzie po obmyciu ran, zaspokaja swoje cielesne potrzeby. W taki to oto sposób zaczyna się historia tych dwojga. Młodej...

Kasjopeja | 2011-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2011
Illithiar | 2013-05-17

Ot, takie sobie romansidełko z pojemnej serii...

Evi91 | 2012-04-26
Przeczytana: 30 kwietnia 2010

"Regan nie wierzyła własnym uszom." (Da Capo)

haniavit | 2016-09-23
Na półkach: Dawno temu, Przeczytane