83-06-02979-8
nayanka

Rzecz napisana w formie korespondencji e-mailowej trojga osób: jednej kobiety i dwóch mężczyzn. Maluszek traktuje o rozpaczliwym poszukiwaniu miłości, osamotnieniu we współczesnym świecie. Autorka dedykuje książkę tym, którzy szukają i tym, którzy już przestali szukać. Niepogodzonym ze światem i tym, którzy mu ulegli. Tym, którzy milczą i tym, którzy krzyczą, w świecie rzeczywistym i w świecie wirtualnym. Jest to krzyk ludzi, którzy odważyli się odrzucić wszystko i pozostać z niczym. Bez Boga, bez mistrza, bez żadnej teorii czy filozofii. Ludzi często anonimowych, którzy w tej książce przemówili ustami bohaterki. Maluszek nie jest książką o jakiejś jednej, konkretnej osobie. To książka o tych wszystkich, którzy dostrzegli absurd i zakwestionowali wszystko. Zaczęli myśleć i już nie mogą zaznać spokoju. I o tych, którzy nie udźwignęli tej pustki... (ze strony www.bookaqster.p)

Ewa K | 2012-04-24
Przeczytana: 26 kwietnia 2012

opiniodawczyni@lc.pl
ON - ONA – ON… to niekonwencjonalny damsko-męski trójkąt.

czytelnik@lc.pl
Czy to już wszystko? Czy w trzech słowach można streścić 184 strony?

opiniodawczyni@lc.pl
Z pozoru tak, bo to oni są bohaterami książki Majki Palewskiej pt.: „Maluszek”. Ale powiedzieć o nich tylko, że są, to właściwie nic nie powiedzieć. By zrozumieć ich relacje, trzeba poznać choćby powierzchownie tę trójkę osób, których na pierwszy rzut oka nie łączy żadna więź.

Przedstawmy ich zatem:

shoto13@chello.pl

Udaje nam się o niej dowiedzieć, że ma na imię Olga. Jest samotną, rozwiedzioną kobietą, która ciągle szuka sensu życia. Czynności dnia codziennego nie sprawiają jej żadnej przyjemności. Pragnie odmiany wewnętrznej i zewnętrznej. Chce, by stało się coś, co zmieni jej przewidywalne życie. Szuka zrozumienia, ciepła i miłości. Przez te poszukiwania odkrywa tę część siebie, która zawsze chowała się przed światem. Pewien mężczyzna niespodziewanie wydobywa z niej tytułowego...

Daria | 2014-02-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 04 lutego 2014

Książka trafiła do mnie całkiem przypadkiem - ot tak, rzuciła mi się w oczy podczas internetowych zakupów testów maturalnych i vademecum. Pobieżne przejrzenie opisu i tematyki oraz fakt, że każda książka grubo poniżej 5 zł niezwykle mnie kusi, więc nie nie minęła chwila, a klikałam "dodaj do koszyka."

Patrząc teraz na tę książkę, wątpię żebym stając z nią twarzą w twarz doceniła poświęciła jej trochę czasu. Okładka jest OKROPNA (aż chciałoby się to podkreślić, pogrubić i napisać czerwonymi literami). Przywodzi na myśl jakiś tandetny podręcznik do plastyki/sztuki z podstawówki - niewyostrzony "cover" fresku Michała Anioła doprawdy nie był genialnym pomysłem.

Treść w dużej mierze rekompensuje złe pierwsze wrażenia. Refleksyjne rozmowy trzech bohaterów, ich życiowe problemy i codzienne rozterki przedstawione są w ciekawy sposób, skłaniający do własnych rozmyślań i zadumy. Dobra na zimowy wieczór, taki jak ten dzisiaj :)

Mirella | 2012-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Książka trafiła w moje ręce w matrasie w pudle z ksiązkami za 5zł.
Nie byłam za bardzo przekonana,ale zdołowana ostatnimi wydarzenia w życiu osobistym sięgnęłam po tą pozycję.
W książce mamy przedstawionych trzech bohaterów,Olgę,Krzysztofa i Radka.Opisywane wydarzenia zostały nam ukazane w postaci e-mailów.Szczerze mówiąc pierwszy raz czytałam książkę w takiej treści i nie była zła!Ciężko streścić w kilku słowach o czym jest książka.O sensie życia? Szukaniu miłości? Romansie z żonatym mężczyzną?Wszystko po trochu i do tego mnóstwo refleksji - tak bym podsumowała tą książkę.Jeśli ktoś chce poświęcić kilka chwil na zadumę,zastanowić się nad życiem to polecam tą lekturę.

monique92 monika | 2012-10-06

Przyjemnie i szybo się czyta.Aż żałuję,że taka krótka :(. Trzeba przyznać,że mimo codziennej tematyki jest bardzo ciekawa,a nawet napiszę,że zaskakująca . Polecam każdemu.

MissZebra | 2012-09-15
Przeczytana: wrzesień 2012

"Marność nad marnościami. Wszystko marność." - tak w skrócie można podsumować tą pozycję. Niestety... czasami można odnaleźć w niej siebie...
P.S. Z marketingowego punktu widzenia - okładka wyjątkowo nietrafiona.

Ipsylon | 2011-05-22
Na półkach: Przeczytane, Różne, Posiadam
Przeczytana: 22 maja 2011

Ciekawa książka poruszająca wiele współczesnych problemów: pogoń za pieniądzem, miłość, zdradę, potrzebę bliskości, emocjonalną pustkę.
Warto przeczytać.

nieumiemsiezalogowac | 2011-11-21

przyozdobione w dorosłe słówka wynurzenia gimnazjalisty. (momentami ma się takie wrażenie)

Justyna | 2012-06-14

Choć debiut tej pisarki to polecam;)

Karolina K | 2016-08-21
Przeczytana: 2015 rok