Wywiad rzeka z Januszem Palikotem, w którym ten kontrowersyjny poseł odsłania mechanizmy działania premiera Donalda Tuska, jego dworu, ministrów. Zaskakujące fakty z wewnętrznego życia Platformy Obywatelskiej. Nieznane fakty z prywatnego życia Janusza Palikota.
do góry

Heathcliff1984 | 2014-08-06
Przeczytana: październik 2010

Książka z czasów, gdy jeszcze nie był celebrytą i showmenem.
W zajmujący i ciekawy sposób przedstawia samego Palikota oraz jego poglądy na życie i politykę.
Jak na pseudo biografię całkiem udana :)

| 2010-07-28

Okazja do przyjrzenia się bliżej jednemu z najbardziej kontrowersyjnych polskich polityków. Palikot opowiada o motywacjach swoich działań. Jego wyjaśnienia niezaburzone przekazem medialnym nabierają sensu. W niektórych sprawach zaczęłam przyznawać raję komuś, kto na ekranie telewizora wydawał się kompletnym pomyleńcem i fanatykiem.
Nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu, że właśnie o to chodzi, a wywiad-rzeka jest wstępem do prostowania wizerunku Palikota,które mogłoby mu ułatwić drogę do samodzielności politycznej.
Dobrze sprawdza się Michalski. Wciąż walczy, by być dziennikarzem, a nie biernym "pytaczem". Nie ma bałwochwalczego stosunku do rozmówcy, który często pojawia się w publikacjach tego typu.

bellson | 2015-10-13
Przeczytana: 12 października 2015

Ależ to miałkie było, bez wyrazu - jak na siłę przeciągany wywiad, oby tylko zrobić z tego książkę. Palikota też nie oceniłabym jako osobę na tyle wybitną, który na taki wywiad-rzeka zasługuje; tekst poprawny, kilka ciekawych elementów się pojawiło, ale miałam podczas lektury silne wrażenie, że ta książka nie powstała, aby przybliżyć czytelnikom postać interesującego, kontrowersyjnego biznesmena, ale żeby w jakiś podprogowy sposób wpłynąć na odbiór jego politycznej roli oraz partii, którą w tamtym czasie (jeszcze) reprezentował i bronił.

Grzegorz | 2013-12-07
Przeczytana: 21 maja 2011

Osobiście bardzo podoba mi się ta książka, pewnie w dużym stopniu dlatego, że Pana Janusza bardzo lubię i szanuję :) dużo ciekawostek, dużo interesujących rzeczy i wspomnień. Ogółem, świetna książka!

ordoabchao | 2016-04-24
Poraj | 2016-04-12