Papierowy motyl

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-61194-17-0
Beletrystyka
Kamila

"Papierowy motyl" to poruszająca historia młodej matki, zmagającej się ze śmiertelną chorobą ukochanej córki. Bohaterka staje w obliczu trudnych dylematów, wynikających między innymi z nieszczęśliwego dzieciństwa w domu dziecka. Utracona miłość, zerwana nagle przyjaźń, brak korzeni, życie w kłamstwie, fascynujący i odrażający zarazem świat przemysłu erotycznego... Ta wciągająca, debiutancka...

"Papierowy motyl" to poruszająca historia młodej matki, zmagającej się
ze śmiertelną chorobą ukochanej córki. Bohaterka staje w obliczu
trudnych dylematów, wynikających między innymi z nieszczęśliwego
dzieciństwa w domu dziecka. Utracona miłość, zerwana nagle przyjaźń,
brak korzeni, życie w kłamstwie, fascynujący i odrażający zarazem świat
przemysłu erotycznego... Ta wciągająca, debiutancka powieść Mariki
Krajniewskiej nie pozostawi Czytelnika obojętnym.

kasandra_85 | 2011-03-22
Przeczytana: marzec 2011

Irena | 2011-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2011

O książce przeczytałam u Kasandry_85 i od razu wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Piękna okładka, ciekawy opis no i objętościowo mała. Coś w sam raz na upalne dni. I jeszcze ten tytuł. Zaintrygował mnie. Ale od początku…

Lidia to kobieta, która spędziła dzieciństwo w Domu Dziecka. Gdy z niego wyszła miała nadzieję na lepsze jutro. Jednak los chciał inaczej. Pracuje w nocnym klubie, poznaje mężczyznę, którego pokochała, a który ją oszukiwał. Odchodzi od niego gdy jest w trzecim miesiącu ciąży zatajając to przed nim. Rodzi dziewczynkę Sonie. Szczęśliwa mama od początku robi wszystko by córce niczego nie brakowało. Gdy Lidia niczego się nie spodziewa spada na nią straszna informacja – jej córeczka ma białaczkę. Zaczyna się walka z chorobą i czasem. Czy Sonia przeżyje? Czy dziewczynka pozna swojego tatę? I wreszcie czy Lidia odnajdzie swoją rodzinę i szczęście? O tym przekonajcie się sami.

Wiedziałam już mniej więcej czego mogę się spodziewać, a i tak momentami zatykało mi dech z...

kaś | 2011-04-07
Przeczytana: 30 marca 2011

Po przeczytaniu "Zapachu malin" wiedziałam, że Marika Krajniewska jeszcze kiedyś do mnie powróci. Wiedziałam, że na sto procent moja fascynacja "Zapachem malin" spowoduje, że dotrę do pozostałych utworów autorki. Dotarłam! Dotarłam do debiutu Mariki Krajniewskiej.
Na mojej półce przysiadł "Papierowy motyl". Przysiadł i na zawsze na tej półce zostanie - bo to jedna z tych książek, jakie na nic innego nie zamienię i po prostu muszę je u siebie mieć. Choćby po to, żeby przypominać sobie, że polscy autorzy zaczynają ukazywać mi to czego nie dostrzegałam wcześniej- to, że są wśród nich autorzy rewelacyjni!
Tak, bo pani Marika Krajniewska po raz drugi swoją książką wywołała u mnie to czego szukam czytając. Wywołała u mnie emocje. Silne emocje. Wzruszenie, współczucie, złość i radość. Ale też tęsknotę i zadziwienie. Może spróbuję Wam uzasadnić skąd te uczucia opisując po trochu treść książki i treścią ową właśnie je argumentując.
Wzruszenie - nie sposób bowiem się nie wzruszyć jeśli czyta...

| 2011-03-13
Przeczytana: 2011 rok

To powieść pełna emocji goryczy, żalu i nadziei, a także walki. Historia tak prawdziwa, że aż przerażająca, bo wokół kogo w toczeniu nie ma diagnozy: nowotwór? Mimo tego odnajdujemy tak widok na lepsze jutro, choć małe światełko. Książka uczy jak ważną rzeczą w życiu człowieka jest rozmowa i wsparcie bliskich nam osób, a nawet i tych zupełnie obcych.
Całym sercem tą lekturę wszystkim, którzy mają ochotę na historię prawdziwą, ponieważ temat choroby i bohaterowie są nakreśleni bardzo prawdziwie, kto wie - może to nawet osoba z Twojego otoczenia?

Picanto | 2015-10-16
Przeczytana: 16 października 2015

Nasze życie jest tak piękne, a zarazem tak kruche jak tytułowy papierowy motyl. Cieszmy się z naszego zdrowia, rodziny, bliskich którzy są przy nas na dobre i na złe.
Historia zawarta na stronach tej cienkiej książki bardzo mnie poruszyła. Czułam się jakbym to ja była Lidią i przeżywała wszystko to co ją spotkało.
Książka jest przepiękna, bo pokazuje silną kobietę, która mimo najgorszego znalazła słońce w swoim życiu. Obyśmy i my znaleźli swoje.

LadyBoleyn | 2011-06-18
Przeczytana: 10 czerwca 2011

„Nie porzucaj nadzieje, jakoć się kolwiek dzieje” – pisał w jednej ze swoich pieśni Jan Kochanowski. I niewątpliwie, wiara w spełnienie marzeń czy też we własny sukces sprawia, że niekiedy widzimy otaczający świat w zupełnie innych barwach. Nieraz pisarze pokazywali, że wierzyć należy do samego końca, ponieważ nie wiadomo, jak mogą potoczyć się ludzkie ścieżki. Zawsze podziwiam ufność ludzi, czekających na powrót do zdrowia bliskich im osób. Smutny jest fakt, że niekiedy czekanie okazuje się być zbyteczne… W „Papierowym motylu”, autorstwa Mariki Krajniewskiej, główna bohaterka – Lidia, wytrwale walczyła z życiowymi przeciwnościami.

Lidia to kobieta, wychowująca kilkuletnią, chorującą na białaczkę Sonię. Jej dni najczęściej mijają na wspólnym przebywaniu czasu z dzieckiem w szpitalu, gdzie lekarze nieustannie walczą o to, by życie Sonii za kilka lat nie różniło się od jej rówieśników. Lidka pracuje jedynie w nocy jako tancerka erotyczna, dzięki czemu może spędzać chwile przy...

Anna | 2014-12-16

Jako matka nie mogłam nie polubić tej książki. Dobrze napisana, wciągająca i mocno grająca na emocjach. Myślę, że kto przeczyta pierwsze strony musi przeczytać do końca.

eris | 2011-04-24

Motyl musi nie tylko zmagać się z tym, że sam w swojej istocie jest delikatny i kruchy, ale na dodatek w powieści Mariki Krajniewskiej stworzony jest z papieru, co całkowicie wyklucza go z jakiegokolwiek życia.

Lidia – bohaterka powieści Papierowy motyl, wychodząc z bidula, obiecała sobie, że stworzy swojemu dziecku prawdziwą, pełną miłości i ciepła rodzinę. Wyszła stamtąd pełna nadziei i poczucia ulgi, że koszmar w końcu się skończył. Razem ze swoją przyjaciółką Hanką wyruszyły odważnie w świat, nieświadome niebezpieczeństw, jakie ich czeka.

Lidia, już jako dojrzała kobieta, bezgranicznie oddaje się dwóm czynnościom – nocnemu tańcu i podtrzymywaniu córki przy życiu. U jej kilkuletniego dziecka Sonii wykryto białaczkę i dziewczynka już w młodziutkim wieku musi poznać co to ból, strach i nadzieja. Lidia porzuciła ojca Sonii, kiedy jeszcze była w ciąży i ze swoim problemem musi borykać się sama, z niewymownie wielkim udziałem ich pomocy domowej – pani Zosi.

Powieść Mariki...

niebieska85 | 2015-03-11
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 04 marca 2015

Momentami trudna ksiażka pod wzgledem emocjonalnym ,tym bardziej jesli samemu ma sie dzieci...ciekawa historia kobiety z domu dziecka samotnie wychowująca córke.Samotnie tez zmaga sie z przeciwnosciami losu choc nie zupelnie,silna uodporniona ,cale szczescie ze historia konczy sie happy endem,prawie..

DM1994 | 2011-08-29
Przeczytana: 13 sierpnia 2011

Nowotwór.Potwór ,który niszczy nie tylko organizm jednego człowieka ,ale często też życie i funkcjonowanie całej rodziny chorego. Zabójca ten jest niezniszczalny mimo wysoko rozwiniętej medycyny. Lekarze dwoją się i troją by w końcu wygrać tą tak długo i boleśnie ciągnącą się wojnę ,lecz jak narazie nic nie wskazuje na to ,by bitwa ta została na dobre zakończona w najbliższym czasie.Jak wielki jest ból najbliższych ,gdy tracą osoby ,z którymi spędzili całe życie ;z powodu wydawałoby się tylko małego guzka o średnicy kilku centymetrów.O ile większy jest ból matki ,gdy może ona stracić swoją ukochaną istotę ,którą nosiła przez dziewięć miesięcy pod sercem?

Lidia to młoda kobieta ,która została porzucona przez swoją nastoletnią matkę i przez to wychowała się w domu dziecka.Gdy główna bohaterka osiągnęła pełnoletniość i wyprowadziła się z "bidula" miała nadzieję na lepsze życie. Jednak nie zawsze wszystkie marzenia się spełniają.Kobieta zmuszona jest pracować w nocnym klubie,by móc...