Gorsza siostra

Okładka książki Gorsza siostra Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska
Okładka książki Gorsza siostra
Justyna BednarekJagna Kaczanowska Wydawnictwo: W.A.B. literatura obyczajowa, romans
W.A.B.
2020-09-16
2020-09-16
literatura polska

Okładka książki Każdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba Justyna Bednarek, Anna Jarecka-Salamon
Każdy może być... Justyna Bednarek, A...
Okładka książki Pan Pit i jego kwiatek Justyna Bednarek, Magda Kozieł-Nowak
Pan Pit i jego... Justyna Bednarek, M...

Książka ciekawa pod koniec za dużo naciąganych szczęśliwych zakończeń obniżyło moją ocenę. Mimo wszystko książka dobra o trudnych zagmatwanych historiach rodzinnych i o walce z chorobą jaką jest białaczka. Wątki przeszłości związane z wojną moim zdaniem fajnie opisane i ta część podobała mi się najbardziej.

Trudna sytuacja rodzina, wiele niedopowiedzianych rzeczy, wiele niewiadomych, niezrozumiałe zachowanie matki... bardzo ciekawa historia rodzinna, pokazuje że nie warto się poddawać, nawet w trudnej sytuacji.

Delikatnie naciągnięte to 7. Fragmentami mi zgrzytała ta historia niczym piasek między zębami gdy je się truskawki prosto z pola ;) Bywało za bardzo melodramatycznie aż za bardzo - jak na mój gust - ale mimo wszystko finalnie jakoś się broni. Dla fanów obyczajowych historii mogę polecić
Dobry audiobook

Dobry audiobook

relacje rodzinne w tej powieści są równie zawiłe jak w meksykańskim serialu… ot przywilej autorki😉… ale czyta się to szybko i miło i uwrażliwia na potrzeby osób cierpiących na białaczkę!

Choroba stan krytyczny i wujo ujawnia sekret rodzinny... w tym miejscu książka a raczej historia rozpoczyna się od nowa, bo cofamy się w czasie. Nie dość że dwa trzy pokolenia wstecz, to jeszcze w czas wojny. Poznajemy dość zawiłe losy naszych bohaterów, by wraz z biegiem opowieści powrócić do teraźniejszości. Czyta się dobrze - opowieść ciekawa.

1981

Bardzo zaskoczyła mnie ta książka, bardzo na plus!
Bohaterkami tej powieści są kobiety, Urszula, Ida i Wandzia. Urszula opiekuje się małą Wandzią, swoją wnuczką, w tym czasie jej córka Ida walczy z ostrą białaczką. Jedyną szansą na powrót do życia, to przeszczep szpiku, ale ani wśród rodziny, ani wśród przyjaciół, nie można znaleźć odpowiedniego dawcy. Urszula nie ma bliskiej rodziny, i powoli traci nadzieję na uzdrowienie córki. I wtedy kontaktuje się z nią dawno niewidziany stryj Iwo, nakazuje Urszuli przyjazd do Krakowa i to pierwszym pociągiem...
I akcja przenosi nas 70 lat wstecz, do czasów sprzed wybuchu II Wojny Światowej. Poznajemy Krystynę, babcię Urszuli, jej dziadka . Chwilę przed wojną rodzą się Wandzia i Joasia. Jak te dwie postaci wpłyną na teraźniejszość Uli i Idy?
Pięknie napisana, bardzo wzruszająca, pięknie łączy przeszłość z teraźniejszością. Wzrusza, i naprawdę porusza. Bardzo polecam, obowiązkowo z paczką chusteczek w ręku!

Bardzo zaskoczyła mnie ta książka, bardzo na plus!

Główną rolę gra tutaj białaczka. Zapadła na nią Ida, młoda dziewczyna, która jest żoną oraz mamą dwuletniej Dziuni. Gdy wydaje się, że już nie będzie dla niej ratunku, gdyż nie można dla niej znaleźć dawcy, mama Urszuli odkrywa rodzinną tajemnicę, która może w jakiś sposób pomóc uratować Idę.

Książkę wysłuchałam w audiobooku i to była bardzo dobra decyzja, gdyż znów trafiłam na naprawdę fajną lektorkę. Nie spodziewałam się tego co znalazłam w tej książce. Chodzi mi głównie o historię rodziny Urszuli, która sięga czasów sprzed wojny. Ja nie za bardzo jestem fanką takich sag rodzinnych, a tutaj już można było tak to traktować. Nie znaczy, że powieść była zła. Zdecydowanie miała swój klimat, a cała historia była dość interesująca. Jednak musiałam dość mocno walczyć by utrzymać swoją uwagę, gdyż takie perypetie mnie dość nużą. Gdy już bohaterowie uporali się z przeszłością nastąpiło oczywiście szczęśliwe zakończenie. Można było się nawet wzruszyć. Zresztą nie wyobrażam sobie, że ta książka mogłaby się skończyć inaczej. Na uwagę też zasługuje fakt, że autorki poprzez tę książkę przekazują wiedzę o dawcach szpiku. Zapisanie się do bazy dkms jest banalnie proste, a zabieg pobrania szpiku jest naprawdę mało skomplikowany. Tym samym dowiadujemy się jak łatwo komuś można uratować życie. Jeśli lubicie historie chwytające za serce to zdecydowanie ta książka jest dla was.

Książkę wysłuchałam w audiobooku i to była bardzo dobra decyzja, gdyż znów...

Świetna książka , wzrusząjaca . Nie mogłam się od niej oderwać , tak mnie zainteresowała historia.

Biorąc książkę autorki do ręki miałam mieszane uczucia, czy autorka stanie na wysokości zadania, czy da radę opisać emocje towarzyszące bohaterom i absolutnie tak. Czytając miałam łzy w oczach. Na pewno nie jest to lektura, obok której można przejść obojętnie, i szybko zapomnieć. Zostawia w czytelniku ślad. Absolutnie polecam.

Wysłuchałam z zainteresowaniem, przyjemnością, a i wzruszeń nie zabraklo 🤗
Historia bardzo życiowa, nienachalnie pouczająca, nakierowująca na rzeczy ważne. Bardzo plastycznie nakreślone wydarzenia i postacie, fabuła wzbudzająca emocje.
Wypożyczę książkę,, bo mam wrażenie, jakby kilka wątków mi umknęło. Na spokojnie jeszcze raz prześledzę losy bohaterów.

Wysłuchałam z zainteresowaniem, przyjemnością, a i wzruszeń nie zabraklo 🤗

• Audiobooki