Woskowe lalki

Okładka książki Woskowe lalki Kasia Magiera
Okładka książki Woskowe lalki
Kasia Magiera Wydawnictwo: Melanż Cykl: Cykl krakowski (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Cykl krakowski (tom 2)
Melanż
2020-03-11
2020-03-11
Literatura polska kryminał morderstwo Kraków seryjny morderca tajemnica śledztwo

Druga część serii która jest o niebo lepsza i ciekawsza. Polecam

Druga część serii która jest o niebo lepsza i ciekawsza. Polecam

Książkę czyta się szybko i lekko, cała fabuła ciekawa natomiast nie pojawiły się u mie "wypieki ma twarzy" podczas czytania jak przy innych ksiazkach tego typu

Bardzo polubiłam Gwiazdowską i Winnickiego. Całe śledztwo było bardzo ciekawe. Byłam zaskoczona kto popełnił zbrodnie doskonała. 😊 Polecam

Wszystko zaczyna się od tego, że Komisarz Gwiazdowska dostaje kopertę, a w niej zdjęcia śpiących młodych kobiet. Wszystkie podobne do siebie, ale nie wiadomo co je łączy. Potem pojawiają się ciała i zaczyna się pogoń, raczej gra z mordercą.
To było moje pierwsze spotkanie z autorką i muszę powiedzieć, że ciekawe. Zastosowany wątek seryjnego mordercy pozwala na wplecenie trści historiami wielu osób. Stwarza konieczność podjęcia przez śledczych wielu wątków. To czyni książkę różnorodną, a czytelnikowi dostarcza wiele ciekawych doznań.
Muszę być uczciwa to nie jest mrożący krew w žyłach thriler, to jest klasycznie napisany kryminał z psychopatycznym, seryjnym i mega inteligentnym mordecą w tle.
Lepsze mogło być zakończenie. Tytuł jest środkowym tonem trzyczęściowej serii. Nie czytałam pierwszego i wcale mi to nie przeszkadzało. To, że jest to seria dowiedziałam się dopiero po przeczytaniu zakończenia, które otwiera możliwości na kolejne wątki. I to chyba główna bolączka autorki. Trochę poszła na łatwiznę i wypadło to sztucznie.
Nie mniej czas spędzony na czytaniu tego tytułu to była dobra rozrywka. Może nawet sięgnę po kolejny tom.

Niestety kosztowało przebrnięcie przez ten słaby wątek. Moja pierwsza przygoda z Autorką .

Przeczytane, ale za jaką cenę... Mocno przeciętne.

Przeczytane, ale za jaką cenę... Mocno przeciętne.

Ciągnie się niemiłosiernie , zakończenie jest mało ciekawe , postaci są nudne i wtórne , jest dużo lepszych kryminałów zarówno polskich jak i zagranicznych

Przekombinowana :(. Za dużo się działo, wyjaśnienie nie satysfakcjonuje a epilog po prostu męczy.
Do tego jeszcze ten szkolny język, do bólu poprawny.
Nie spodobała mi się, choćby z tego powodu, że nie lubię kryminałów, gdzie morduje psychopata. Wolę "normalny" motyw: zazdrość, pieniądze, zemsta.

Do tego jeszcze ten szkolny język, do bólu poprawny.

Mam Wam do polecenia kolejną świetna książkę !
,,Woskowe lalki'' od @autorkakasiamagiera to świetny kryminał z mieszanką thrillera, która gwarantuje ogromną dawkę mocnych wrażeń.
~Komisarz Gwiazdowska dostaje kopertę, w której znajdują się zdjęcia śpiących kobiet. Wszystkie są podobne do siebie, a adresat pozostaje anonimowy. W kopercie znalazł się również list oraz rysunek, żaden z policjantów nie potrafi go rozszyfrować i myślą, że to głupi żart.
Komisarz wraz z podkomisarzem Winnickim zostają wezwani na Cmentarz Rakowicki, gdzie na płycie jednego z grobowców znaleziono martwą dziewczynę. Okazuje się, że znajdowała się na jednym z przysłanych zdjęć.
Śledztwo okazuje się trudniejsze niż się wydawało, ekipę z wydziału kryminalnego musi wesprzeć psycholog, znawca psychiki seryjnych morderców.

W tej historii znalazłam wszystko, czego odczekuje od kryminału, a nawet więcej.
Cała fabuła bardzo spójna, wszystko precyzyjnie dopasowane, świetnie nakreśleni bohaterowie. Perfekcyjnie opisane działanie policjantów, świetnie stworzony profil psychologiczny mordercy. Podobało mi się bardzo szczegółowe wgłębianie się w psychikę psychopatów.
Nie było zbytnio wątków pobocznych, dlatego też w niczym nie musiałam się gubić. Wszystko doskonale zobrazowane przez autorkę.
Na początku nie domyślałam się kim mógł być morderca, z czasem byłam już pewna kim on będzie, ale mimo wszystko zaskoczyło mnie zakończenie.
Fanom kryminałów szczególnie polecam!

Mam Wam do polecenia kolejną świetna książkę !

Pierwsza książka w cyklu jest jak CSI, a druga jak "Kryminalne umysy"

Pierwsza książka w cyklu jest jak CSI, a druga jak "Kryminalne umysy"

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Woskowe lalki