Kochany Jim

Tłumaczenie: Paweł Laskowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Salamndra". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Darling Jim
978-83-7510-433-2
rogni84

Kiedy dwie siostry i ich ciotka zostają znalezione martwe w domu na przedmieściach Dublina, wydaje się, że tajemnica ich przedwczesnej śmierci nigdy nie zostanie rozwikłana. Jednak Niall, młody pracownik poczty, w pojemniku na odrzucone przesyłki znajduje tajemniczy dziennik. W ten sposób jedna z sióstr, Fiona, dzieli się z nim historią tragicznego romansu. Ale jej opowieść to dopiero początek. Niall musi teraz podążyć niebezpiecznym tropem w poszukiwaniu prawdy o tym, kim był naprawdę kochany Jim…

Kochany Jim to, wyjątkowo oryginalna powieść, w której baśń, zaczerpnięta z przebogatego irlandzkiego folkloru, miesza się z mrożącą krew w żyłach rzeczywistością. Jej niebezpieczny urok trzyma w napięciu i wciąga czytelnika bez reszty.

magdac | 2014-06-21
Na półkach: 2014, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: wrzesień 2014

Szanowni Państwo, Czytelnicy!
Ta książka jest naprawdę dobra!
Naprawdę warto ją przeczytać.
Wspaniałe połączenie kryminalnej historii z baśniowym wątkiem, który to okazuje się być zupełnie nie-baśniowy.
Zakończenie - również niczego sobie.

Dodatkowym plusem - niska cena książki na wyprzedażach!
Prawdziwa perełka :)

chochlikowa | 2014-01-16

Bardzo ciekawa książka. Poznajemy przeszłość i teraźniejszość jednocześnie, wątki są zgranie wplecione i powoli wyjaśniane. Początkowo nieco nudne snucie opowieści, powoli wciąga i nie można się doczekać kiedy znów wrócimy do przeszłych wydarzeń.

Małgo Nowaczyk | 2015-01-10
Na półkach: 2015, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Nie jest to na pewno książka dla osób nielubiących myśleć podczas czytania. Właściwie, to Moerk nie daje Ci nawet wyboru czy chcesz rozwiązać tajemnice czy nie. W miarę jak zaczynasz przerzucać kartki z prawej na lewą, stajesz się nieświadomym niczego detektywem. I razem z Niallem czujesz się odpowiedzialny za Irlandki, za ich sekret (podoba mi się jak to brzmi).

Zapraszam po więcej na swojego bloga: http://czytaniejestdlaciot.blogspot.com/

Juja | 2011-09-22
Przeczytana: wrzesień 2011

Inspirująca ksiązka. Odbiega od schematu dzieł kryminalnych, bo tak naprawde wciąga nas w życie tych dziewczyn, a ich śmierć stanowi jedynie ramę całej powieści. A dodam, że wszystkie trzy siostry miały bardzo ciekawe doświadczenia życiowe. Autor potrafił przelać dwa sprzeczne ze sobą uczucia (a jednak tak związane ze sobą): miłość i nienawiść, jaką bohaterki czuły do tytułowego Jima. Przyznam się, że ja też w jakiś sposób potrafiłam ją odczuć (za co dziękuje pisarzowi). Odważe się nawet stwierdzic, że zżyłam się ze światem sióstr.
Moja opinia nie zawiera całej puli gwiazdek, ale to tylko ze względu na elementy fantastyki w końcowym prologu.
Podsumowywując: przeczytałabym ją jeszcze raz, tylko po to, aby wejść ponownie w przygody bohaterek (w których uczestniczyłam!).

rogni84 | 2010-09-17
Na półkach: Przeczytane, Na mym regale
Przeczytana: 17 września 2010

Początek książki czyta się z zapartym tchem. Niestety świetnie zapowiadający się początek niweczą dalsze losy bohaterów, które niestety czynią tą książkę nudną. Gdyby losy bohaterów potoczyły by się inaczej mogłaby być z tego naprawdę świetna lektura. Ja niestety zawiodłem się na książce.

Elżbieta | 2015-01-07
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Czy istnieje mężczyzna, dla którego wszystkie kobiety tracą głowę? Nawet nie znając go, są nim urzeczone, a jedno spojrzenie sprawia, że miękną im kolana? Czy ktoś taki nie wykorzysta swego uroku? Kiedy staje się twarzą w twarz z wilkiem należy mieć się na baczności.

Na przedmieściach Dublina zdarzyła się tragedia. Znaleziono zwłoki trzech kobiet - dwóch sióstr i ich ciotki. Okazuje się, że ciotka więziła swoje siostrzenice, lecz nie wiadomo było dlaczego. Niall, młody pracownik poczty w przegródce na odrzucone przesyłki odnajduje małą paczuszkę. Okazuje się, że jest to dziennik Fiony, jednej z sióstr. Notes ten skrywa tajemnicę tragicznego w skutkach romansu. Młody mężczyzna postanowił podążyć śladami Fiony i jej sióstr, odkrywając po kolei wszystkie części układanki.

Po przeczytaniu książki postanowiłam poczekać, zanim napiszę recenzję, gdyż zwykle pisząc pod wpływem emocji nie jestem zbyt obiektywna w swojej ocenie. Cóż, minęła ta chwila, a ja nadal jestem urzeczona historią,...

Kata | 2012-04-05
Na półkach: Przeczytane, Wyzwanie 2012

Ciekawy pomysł, bardzo sprytne i udane wplecenie irlandzkiej baśni to właściwie wszystko, co mogę pozytywnego napisać o tej książce. Fabuła sprawia wrażenie niedopracowanej do końca, niespójnej i „przekombinowanej” a w związku z tym mało realnej dla wnikliwego czytelnika. Niektóre „wątki” potraktowane są po macoszemu i aż się proszą o rozwinięcie i uzupełnienie inne zaś po prostu o wyrzucenie ich z książki. Styl pisania też pozostawia wiele do życzenia: dzienniki prowadzone przez dwie różne bohaterki brzmią jakby napisała je jedna i ta sama osoba.
3 gwiazdki jedynie za baśń- nie mogłam doczekać się każdego kolejnego jej fragmentu.
Mimo dobrze zapowiadającego się początku niestety książkę dodaje do tych, doczytanych do końca jedynie siłą woli. Aczkolwiek jednak doczytanych.

Alivea | 2011-05-26

Tajemnicza śmierć ciotki i jej dwóch siostrzenic znalezionych w tragicznym stanie w poszczególnych pokojach jej upiornego domu wstrząsa pobliskimi mieszkańcami.Do Nailla trafia list w którym znajdują się dzienniki zamordowanych sióstr napisane podczas uwięzienia ich w domu...
Ciekawa fabuła książki miesza się z legendami w iście irlandzkim stylu. Książka zapowiadała się doskonale po przeczytaniu kilku rozdziałów, jednak dość mętne zakończenie i ostatnie rozdziały bardzo mnie rozczarowało. Mimo wszystko - trzy gwiazdki, bo nie jest to byle jaka literatura.

asicax | 2011-03-06
Przeczytana: 06 marca 2011

Książka na jednym poziomie przez cały czas... ale nie mogę nic złego napisać na nią. Nawet mnie wciągnęła... bardzo dobra ale nie rewelacyjna jak na duńskiego autora:)

Chuckolada | 2015-01-07
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Magiczna, jak słowo daję!
Bardzo lubię takie klimaty.
Powieść, na którą rozum jest nieodporny. Jestem na tak :)